Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. W Kończewicach, Bystrzu i Starej Wiśle powstaje chodnik i ścieżka rowerowa.

  • Wydanie nr 139/2022
  • 8 grudnia 2021, 13:38
  • Gmina Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. W Kończewicach, Bystrzu i Starej Wiśle powstaje chodnik i ścieżka rowerowa.  fot. Gmina Miłoradz
Trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku ponad 600 metrów w sołectwie Stara Wisła, a także na kilometrowym odcinku łączącym sołectwa Kończewice i Bystrze.

 

Poziom zaawansowania prac wynosi obecnie 70 %. Koszt inwestycji w całości pokryty zostanie przez samorząd gminny, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków zewnętrznych.

 

- „Realizacja zadania od lat oczekiwana była przez mieszkańców sołectw. Od dawna pracowaliśmy nad projektem, aby móc pozyskać finansowanie tego zadania” - podkreśla Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - „Sądzę, iż budowa ścieżki pozwoli przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy obecnie muszą korzystać z niebezpiecznej drogi powiatowej, gdzie nie ma chodnika. Obecnie prowadzimy również rozmowy o możliwości kontynuacji rozbudowy tego ciągu w kierunku granic administracyjnych gminy, aby połączyć chodnikiem pozostałe zabudowania w Starej Wiśle oraz stworzyć dogodne połączenie z gminą Lichnowy. Efekty tych rozmów są obiecujące i mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli kontynuować tą inwestycję na kolejnych odcinkach”.

 

Wójt Gminy Miłoradz podkreśla również, że w ramach współpracy z Powiatem Malborskim niebawem rozpoczną się prace projektowe w kierunku połączenia bezpiecznym chodnikiem także Starej Wisły i Kończewic.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Gmina Miłoradz

 

Gmina Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.