Wydanie nr 104/2024, Sobota 13.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Justyn, Marcjusz, Marcin, Hermenegilda, Przemysł, Przemysław, Małgorzata, Jan, Ida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

AKTUALIZACJA. Malbork. Zobacz, kto ukradł czapkę świętego Mikołaja królowi Jagiellończykowi [wideo].

AKTUALIZACJA. Malbork. Zobacz, kto ukradł czapkę świętego Mikołaja… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
Tradycyjnie, już od 10 lat Oddział Przewodnicki PTTK w Malborku w pierwszy weekend grudnia ubrał króla Kazimierza Jagiellończyka w czapkę i szalik, by było mu ciepło. Miał był tak odziany do 6 grudnia. Niestety, komuś tak bardzo spodobała się czapka, że postanowił zabrać ją królowi.

 

AKTUALIZACJA. Środa, 8 grudnia 2021 r. godz. 10.11

Jak informuje na swoim profilu Oddział Przewodnicki PTTK w Malborku, zguba się znalazła.

- „Przed kilkunastoma minutami zostaliśmy oficjalnie powiadomieni przez Komendanta Straży Miejskiej w Malborku, Tomasza Faryseja o tym, że wczoraj po południu do dyżurnego Straży Miejskiej została zwrócona CZAPKA MIKOŁAJA skradziona wieczorem, 5 grudnia z pomnika króla Kazimierza Jagiellończyka. Po nagłośnieniu sprawy w mediach przynieśli ją sami sprawcy tłumacząc, że był to głupi i nieprzemyślany wybryk, za który przepraszają. Chcielibyśmy bardzo podziękować Straży Miejskiej w Malborku, Telewizji Malbork, dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, malborskim mediom, ale najbardziej wszystkim ludziom dobrej w tym ogromnej rzeszy malborskiej młodzieży, od której otrzymaliśmy liczne informacje pozwalające na ustalenie już przed południem w dniu wczorajszym personaliów sprawców. Bardzo wszystkim dziękujemy”.

 

 

 

W sobotę, 4 grudnia br. przedstawiciele Oddziału Przewodnickiego PTTK w Malborku, jak co roku ubrali króla Jagiellończyka w mikołajkową czapkę i czerwony szal. Miał był tak odziany do poniedziałku, do mikołajkowej zabawy mieszkańców Malborka. Niestety, w międzyczasie komuś na tyle spodobała się ta czapka, że postanowił ją sobie przywłaszczyć. Wywołało to niemałe poruszenie wśród malborskiej społeczności, która zaapelowała do złoczyńcy o zwrot czapki. Jako pierwsi o zaistniałym procederze poinformowała malborska telewizja na swoim profilu FB.

 

- „W mediach lokalnych pojawiły się apele o oddanie czapki, którą miał założoną król na Placu Jagiellończyka. W odpowiedzi na ten apel chciałbym przekazać, że w trakcie analizy zapisu kamer z monitoringu miejskiego wynika, że czapkę w dniu 05.12. po godz. 19 zdjęło trzech młodych mężczyzn” - informuje Tomasz Farysej, Komendant Straży Miejskiej w Malborku. - „Następnie robili sobie zdjęcia w tej czapce, pozując pod makietą bombki. Materiał nadal jest analizowany m.in. z zapisu innych kamer oraz portali społecznościowych. Jest jeszcze czas na zwrócenie czapki”.

 

 

 

Zdjęcie króla w czapce: Oddział Przewodnicki PTTK w Malborku

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
The Bill
The Bill 08.12.2021, 18:48
Znajdą tak jak nożownika.
***** ***
***** *** 08.12.2021, 13:53
a otwórz sobie piwo w tym samym miejscu to straż miejska bedzie w 10 minut jak nie szybciej.
Malbork
Malbork 08.12.2021, 07:26
A w Sztumie będzie obwodnica bo miasto się postarało a w Malborku guwno będzie
***** ***
***** *** 08.12.2021, 13:56 (odpowiedź do Malbork)
guwno piszemy przez ó jełopie
Realista
Realista 08.12.2021, 08:07 (odpowiedź do Malbork)
A co jest najlepsze w Sztumie?
PKS do Malborka...ot co
Brak słow
Brak słow 07.12.2021, 22:40
A gdzie był operator miejskiego monitoringu ? I czemu odrazu nie było interwencji straży miejskiej ? Po co te kamery i ta formacja?!
P.s.kupmy im jeszcze ze 4 nowe auta ,będą mogli latem wozić się po Kosciuszki...
Maxikaz
Maxikaz 08.12.2021, 10:34 (odpowiedź do Brak słow)
Tropił omikrona
art
art 07.12.2021, 18:42
oddac copke ,haahaa
Maxikaz
Maxikaz 07.12.2021, 12:23
Tylko proszę nie czepiajcie się straży miejskiej i policji oni teraz .mają ważniejsze sprawy na głowie.musza walczyć z ludźmi którzy nie noszą maseczek
Anna
Anna 07.12.2021, 11:40
Co za złodziejstwo w tym Malborku!