Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpiecznie na drogach powiatu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 21 interwencji. Dotyczyły one m.in. pomocy ZRM, usunięcia plamy oleju i powalonych drzew, a także wyczuwalnego zapachu gazu na klatce schodowej. Ratownicy wyjeżdżali do 4 pożarów sadzy w przewodzie kominowym oraz podejrzewanego pożaru części dachu. Strażacy obsłużyli miejsce wypadku i dwóch kolizji drogowych. 4 alarmy okazały się fałszywe.


 

 

Kolizja trzech osobówek w Krzyżanowie.

Do zdarzenia doszło w środę, 1 grudnia br. na drodze w Krzyżanowie gm. Stare Pole. O godz. 16:49 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej trzech samochodów. Zadysponowano zastęp z JRG Malbork oraz zastęp z OSP Stare Pole. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano kolizję trzech samochodów osobowych. Jezdnia była całkowicie zablokowana. Dwa pojazdy znajdowały się na drodze, natomiast trzeci stał na przydrożnym parkingu. Brak osób poszkodowanych. Pojazdami łącznie podróżowały 4 osoby. Patrol policji obecny był na miejscu zdarzenia. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów we wszystkich pojazdach oraz zakręceniu zaworu LPG w samochodzie marki Opel Astra. Ratownicy przemieścili pojazdy na pobocze drogi. Po usunieciu resztek powypadkowych z jezdni i przekazaniu miejsca zdarzenia patrolowi policji, po 59 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 8 ratowników.

 

 

 

 

DW515. Osobówka w rowie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 4 grudnia br. na drodze wojewódzkiej nr 515 w Nowej Wsi Malborskiej. O godz. 11:13 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na ul. Moniuszki. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork . Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Toyota Corolla w przydrożnym rowie. Przed przyjazdem jednostek, dwie osoby poszkodowane wydostały się na zewnątrz pojazdu z pomocą osób postronnych. Pojazdem podróżowały dwie osoby – 61-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna. Kierujący pojazdem mężczyzna skarżył się na ból w klatce piersiowej. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (badanie urazowe, pulsoksymetria, termoizolacja, tlenoterapia bierna i wsparcie psychiczne). Ratownicy kierowali ruchem na drodze wahadłowo. Na miejsce przyjechał patrol policji oraz ZRM, któremu pod opiekę przekazano poszkodowanego. Kobieta jadąca pojazdem odmówiła udzielenia pomocy. Po pisemnym przekazaniu samochodu osobowego policji, po 39 minutach zakończono działania, w których udział wzięło 7 ratowników.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/34704,wypadek-w-nowej-wsi-malborskiej-auto-wypadlo-z-dro

 

 

 

 

O bezpieczeństwie z najmłodszymi.

W ramach VI edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” we wtorek policjantki spotkały się z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Malborku. Celem przedmiotowej inicjatywy jest edukacja najmłodszych w zakresie zapobiegania zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia. Na spotkaniu funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o tym, jakich zasad bezpieczeństwa muszą przestrzegać, kiedy są same w domu oraz przypomniały o prawidłowych zachowaniach na drodze.

Policjanci z malborskiej komendy spotykają się z pierwszoklasistami wybranych szkół na terenie powiatu w ramach działań profilaktycznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. W VI edycji policyjnego projektu edukacyjnego uczestniczą najmłodsi z „podstawówek” w Nowym Stawie, Lichnowach, Starym Polu oraz SP Nr 9 w Malborku. Tym razem policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną odwiedziły uczniów klas pierwszych z malborskiej szkoły.  Było to już kolejne spotkanie w tym roku szkolnym. Tematem prelekcji było „Bezpieczeństwo w domu”. Podczas lekcji z pierwszakami funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o zagrożeniach, na jakie mogą być narażone, kiedy same przebywają w domu i jak się przed nimi uchronić. Dzieci chętnie i aktywnie  uczestniczyły w zajęciach i dzieliły się z policjantkami swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania mundurowe  przypomniały również dzieciom o omawianych na wcześniejszym spotkaniu zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

 

 

 

 

Informacji udzielił: Dyżurny SKKP PSP w Malborku oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer dyżurny KPP w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.