Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Świadomy kierowca – wspólny program policjantów i Służby Więziennej.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 18 listopada 2021, 09:38
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Świadomy kierowca – wspólny program policjantów i Służby Więziennej. fot. KPP Malbork
Na terenie Zakładu Karnego w Malborku policjanci uczestniczyli w kolejnej edycji programu resocjalizacyjnego pn. „Świadomy kierowca”. Program readaptacji realizowany jest przy współpracy Służby Więziennej i skierowany jest do osób skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

 

W środę, 17 listopada br. dzięki współpracy malborskich policjantów z funkcjonariuszami Służby Więziennej w Malborku na terenie Zakładu Karnego odbyło się spotkanie w ramach programu resocjalizacyjnego skierowanego do osób odbywających karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W programie readaptacji pn. „Świadomy kierowca” uczestniczyli kierowcy, którzy zostali skazani za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.

 

Przeprowadzone zajęcia wpisują się w działania o charakterze prewencyjnym, mającym na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prelekcja przeprowadzona przez policjanta malborskiej drogówki miała podnieść świadomość kierowców, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia – nie tylko osób i rodzin poszkodowanych w wypadkach, ale także ich sprawców.

 

 

Spotkanie było pierwszym z cyklu kolejnej edycji programu, podczas którego uczestnikom zaprezentowane były również spoty i filmy profilaktyczne oraz możliwość udziału w symulacji z wykorzystaniem alkogogli, służących do demonstracji upośledzenia zmysłów, jakie występuje po spożyciu alkoholu.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.