Wydanie nr 338/2021, Sobota 4.12.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Po pandemicznej przerwie wrócił Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego.

W jesiennej scenerii Opery Leśnej w Sopocie odbył się pierwszy po długiej, pandemicznej przerwie Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Mirosław Czapla, starosta malborski, który przewodniczył spotkaniu oraz gospodarz Konwentu, Jacek Karnowski – prezydent miasta Sopotu.

 

W piątek, 12 listopada br. w Operze Leśnej w Sopocie odbył się Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego, który zgromadził włodarzy powiatów naszego województwa oraz wielu zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się posłowie: Magdalena Sroka i Sławomir Neumann, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Paweł Chodyniak oraz Wojewódzki Komendant OHP, Paweł Petkowski.

 

Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące m. in. Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021-2027, roli i zadań Ochotniczych Hufców Pracy, znaczenia dekarbonizacji w energetyce i transporcie na przykładzie Pomorskiej Doliny Wodorowej. Starostowie dyskutowali również na temat bieżących problemów, z jakimi obecnie borykają się samorządy.

 

W trakcie wywiadu z naszą telewizją starosta Mirosław Czapla zapowiedział, że prawdopodobnie od nowego roku szkolnego pojawią się w szkołach ponadpodstawowych nowe, ciekawe kierunki nauczania.

 

Konwent uświetniła swoim występem Paulina Czapla.

 

Zapraszamy na materiał wideo.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.