Wydanie nr 28/2023, Sobota 28.01.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz, Walery
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej. Robotnik spadł do śluzy na budowie kanału żeglugowego?

We wtorek rano do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim wpłynęło zgłoszenie, że na terenie budowy kanału łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską doszło do wypadku. Jeden z mężczyzn pracujących na podnośniku spadł do śluzy, a drugi zasłabł. W taki sposób rozpoczęły się wspólne ćwiczenia strażaków i służb BHP budowy przekopu.

Dla obserwatora z mostu, widok wielu wozów strażackich na budowie kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską mógł nasunąć tylko jeden wniosek. Komuś coś się stało. Jednak ta akcja ratunkowa okazała się na szczęście tylko wspólnymi ćwiczeniami jednostek PSP i OSP z powiatu nowodworskiego, Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego w Słupsku i Gdańsku oraz służb BHP budowy przekopu Mierzei Wiślanej.

Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 10 i mają potrwać kilka godzin.

Z informacji, jakie przekazał nam telefonicznie kpt. Jakub Czaplicki, rzecznik prasowy KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że ćwiczenia te zostały zorganizowane na prośbę kierownictwa budowy.

- „Jest symulacja, że jeden z pracowników - pracujący w podnośniku, spadł do śluzy, drugi zasłabł na tym podnośniku i są dwie osoby poszkodowane” - informuje kpt. Jakub Czaplicki. - „Cała akcja polega na tym, żeby wyciągnąć te osoby z tej śluzy (mężczyzna znajduje się na głębokości około 10 m). Nie ma możliwości, żeby go stamtąd wynieść, więc grupy wysokościowe muszą ewakuować go przy użyciu technik wysokościowych”.


 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tych ćwiczeń.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.