Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat Malborski wyróżniony w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów.

  • Wydanie nr 139/2022
  • 22 września 2021, 13:09
  • Starostwo Powiatowe Malbork
  • Wiadomości
Powiat Malborski wyróżniony w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów. fot. Starostwo Powiatowe Malbork
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to dobrowolny i bezpłatny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Powiat Malborski w swojej kategorii zajął XIII miejsce.

 

Powiat Malborski został wyróżniony w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów. Zajął XIII miejsce w kategorii powiatów od 60 do 120 tysięcy mieszkańców. Uroczysta Gala odbyła się w czwartek, 16 września br. w Wiśle na XXVII Zgromadzeniu Ogólnym Powiatów Polskich, gdzie delegatem był starosta malborski, Mirosław Czapla.

 

 


Eksperci Związku Powiatów Polskich wydając opinię, biorą pod uwagę kryteria ujęte w dziesięciu grupach tematycznych - działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok.

 

 


Tegorocznymi zwycięzcami Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za 2020 rok zostały w swoich kategoriach: powiat augustowski (powiaty do 60 tys. mieszkańców), powiat słupski (powiaty do 120 tys. mieszkańców), powiat kielecki (powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców), miasto Nowy Sącz (miasta na prawach powiatu) i Płońsk (gminy miejskie i miejsko-wiejskie) oraz gmina Chełmiec (gminy wiejskie).
 

 

 


Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
 

Starostwo Powiatowe Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.