Wydanie nr 91/2023, Sobota 1.04.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Hugo, Zbigniew, Grażyna, Meliton, Teodora, Katarzyna, Tolisław, Jakubina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Malbork. Co dalej z biogazownią w Tragaminie? Jest stanowisko Starosty.

Gmina Malbork. Co dalej z biogazownią w Tragaminie? Jest stanowisko Starosty. fot. Archiwum TvMalbork.pl
W czwartek doszło do spotkania włodarzy Starostwa Powiatowego w Malborku oraz Gminy Malbork z przedstawicielami Ośrodka Hodowli Zarodowej „Grajewo” w Tragaminie.

 

W czwartek, 2 września br. w Starostwie Powiatowym w Malborku odbyło się spotkanie Mirosława Czapli, starosty powiatu malborskiego z Krzysztofem Tomasikiem, p.o. prezesa Zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej „GAJEWO” Sp. z o.o. i Andrzejem Pogońskim - kierownikiem biogazowni. Spotkanie dotyczyło prowadzonego postępowania w sprawie cofnięcia zezwolenia Starosty Malborskiego nr OS.6233.19.2016.JP z dnia 16.02.2017 r. zmienionego decyzją nr OS.6233.12.2017.JP z dnia 05.01.2018 r. dla Ośrodka Hodowli Zarodowej „GAJEWO” Sp. z o.o. z siedzibą Kałdowo 2, 82-200 Malbork na przetwarzanie odpadów w instalacji biogazowni rolniczej w miejscowości Tragamin, gmina Malbork.

 

 

 

W spotkaniu ze strony starostwa uczestniczył również Piotr Szwedowski - Etatowy Członek Zarządu, Beata Żaroffe-Preuss - sekretarz powiatu malborskiego, Sebastian Justyński - radca prawny w Starostwie Powiatowym w Malborku oraz pracownicy Wydziału Środowiska i Rolnictwa. Zaproszeni na spotkani byli też obecni Marcin Kwiatkowski, Wójt Gminy Malbork, Wojciech Łukasiewicz - Zastępca Wójta i Sekretarz oraz pracownik gminy ds. rolnictwa, ochrony środowiska, geodezji, gospodarki gruntami i melioracji.

 

 

 

Przedstawione dzień przed spotkaniem przez Krzysztofa Tomasika zapewnienia o posiadanych środkach finansowych związanych z modernizacją biogazowni rolniczej w Tragaminie oraz działania, w stosunku do których Spółka dopiero przewiduje złożenie odpowiednich dokumentacji do organów do końca 2021 r. okazały się niewystarczające. Wprawdzie na spotkaniu Krzysztof Tomasik przedłożył informacje uzupełniające w zakresie terminu realizacji działań i ich szacunkowego kosztu, ale zastrzegł, że to od pozwoleń organów takich jak Gmina Malbork, czy Starostwo Powiatowe zależy rozpoczęcie prac, a do żadnego z tych organów nie przedłożył do dnia dzisiejszego wniosków i dokumentacji związanych z nową koncepcją modernizacji biogazowni.

 

 

 

W związku z powyższym starosta malborski, Mirosław Czapla oznajmił, że postępowanie administracyjne uchylające decyzję zezwalającą na prowadzenie działalności w zakresie przetwarzania odpadów w biogazowni rolniczej będzie kontynuowane. W chwili obecnej zakończona została procedura gromadzenia materiału dowodowego w tej sprawie. Powyższe stanowisko jest w pełni akceptowane przez Wójta Gminy Malbork. 

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.