Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolizja dwóch osobówek na DK22 w Gnojewie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Kolizja dwóch osobówek na DK22 w Gnojewie – weekendowy raport malborskich… fot. Widz TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Dotyczyły one m.in. zalanej piwnicy, alarmów z monitoringu, a także pomocy ZRM. Dwie interwencje dotyczyły usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych. Strażacy wyjeżdżali do 6 pożarów – ścierniska, śmieci, śmietników oraz plebanii w Nowym Stawie. Ratownicy obsłużyli miejsce dwóch kolizji drogowych oraz zabezpieczyli wizytę premiera RP.

 

W piątek od wczesnych godzin porannych policjanci z malborskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Prędkość”. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bowiem nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

 

 

 

 

Pożar plebanii w Nowym Stawie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 sierpnia br. O godz. 04.52 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym - plebanii w miejscowości Nowy Staw przy ul. Stefana Wyszyńskiego. Zadysponowano łącznie14 zastępów straży pożarnej. Po dojeździe do miejsca zdarzenia zastępów kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar budynku mieszkalnego - plebanii. Obiekt konstrukcji murowanej, dach pokryty dachówką ceramiczną. Obiekt był objęty w całości ogniem. Widoczne były uszkodzenia budynku. Ratownicy uzyskali informację o możliwej obecności osoby w budynku. Na miejsce zadysponowano Pogotowie Energetyczne i Pogotowie Gazowe. Strażacy powiadomili o zaistniałej sytuacji osoby funkcyjne w KP PSP Malbork, Inspektora Nadzoru Budowlanego w Malborku oraz władze samorządowe.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu trzech prądów wody w natarciu zewnętrznym od strony południowej, północnej oraz zachodniej obiektu. Rozstawili drabinę mechaniczną SCD-37 oraz drabinę przystawną, po czym wprowadzili dwa prądy wody w natarciu wewnętrznym. W trakcie rozpoznania bojem odnaleźli na poddaszu budynku poszkodowanego mężczyznę, jednak odstąpili od udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy ze względu na znaczny stopień zwęglenia ciała. Strażacy zbudowali linię zasilającą z zewnętrznej sieci hydrantowej (trzy hydranty zewnętrzne). Zlokalizowali źródło pożaru. Systemem potokowym ewakuowali dobra sakralne oraz wyposażenie plebani. Po dogaszeniu pogorzeliska przeprowadzili prace rozbiórkowe więźby dachowej, części ściany szczytowej wychylonej poza obrys budynku oraz luźnych dachówek. Skontrolowali obiekt kamerą termowizyjną - brak zagrożenia pożarowego. Po pisemnym potwierdzeniu przekazali obiekt. Na potrzeby prac prokuratora i technika policyjnego przeszukali pogorzelisko. Po 8 godz. 18 min. zakończyli działania, w których udział wzięli: 7 zastępów JRG Malbork, zastęp OSP Lipinka, zastęp OSP Stogi, dwa zastępy OSP Nowy Staw, zastęp OSP Lichnowy oraz dwa zastępy OSP Miłoradz.

 

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/33879,nowy-staw-pozar-plebanii-nie-zyje-ksiadzhttps://tvmalbork.pl/aktualnosci/33889,nowy-staw-oswiadczenie-parafii-sw-mateusza-apostol

 

 

 

 

Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu osobówek na DK22 w Gnojewie.

Do zdarzenia doszło w środę, 11 sierpnia br. O godz. 10 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych na DK22 w miejscowości Gnojewo. Zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i zastęp z OSP Miłoradz. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych. Samochód marki Renault znajdował się na pobliskim polu około 20 metrów od jezdni, natomiast osobowa Skoda znajdowała się częściowo na drodze. Jedna osoba była poszkodowana - kierowca Skody.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Ratownicy udzielili wsparcia psychicznego kierowcy Skody. Kierowca Renault nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Na czas trwania akcji ratunkowej wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji oraz zespół ZRM, któremu przekazano osobę poszkodowaną. Osoba poszkodowana nie wymagała hospitalizacji. Rozbite pojazdy zostały przekazane właścicielom. Na miejsce dojechała służba drogowa. Po usunięciu resztek powypadkowych i pomocy w załadunku rozbitych pojazdów na lawety, po 2 godz. 23 min. zakończono działania.

 

 

 

 

Policyjne działania „Prędkość”.

W piątek, 13 sierpnia br. policjanci ruchu drogowego z malborskiej komendy na terenie całego powiatu prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Oznaczało to, że kierowcy po minięciu jednego patrolu mierzącego prędkość, na tej samej drodze mogli napotkać następną kontrolę. Działania miały na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie skutki może wywołać nadmierna prędkość.

Podczas działań malborscy policjanci skontrolowali 131 pojazdów, w tym 31 motocyklistów. Funkcjonariusze ujawnili 43 wykroczenia polegające na przekraczaniu prędkości. 

W niedzielę, 15 sierpnia br. około godziny 18 na ulicy Wałowej w Malborku funkcjonariusze zatrzymali kierującą samochodem osobowym, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością ponad 100 km/h. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali ją mandatem. W 6 przypadkach kierujący nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, jeden pojazd był niesprawny technicznie oraz jeden kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci zapowiadają kontynuację działań.

 

 

Policjanci przypominają, że najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość. Podczas wypadku duże znaczenie ma fakt z jaką prędkością jedziemy - im ona jest mniejsza, tym szanse uczestników zdarzenia drogowego większe. Dlatego pamiętajmy - wolniej, ale szczęśliwie do celu.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

Zdjęcia: Widzowie TvMalbork.pl

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.