Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Pożar plebanii – nie żyje ksiądz.

Nowy Staw. Pożar plebanii – nie żyje ksiądz. fot. TvRegionalna24.pl
We wtorek około godz. 5 rano doszło do pożaru budynku plebanii przy kościele pw. św. Mateusza w Nowym Stawie. Służby ratunkowe w trakcie gaszenia pożaru natrafiły na zwęglone zwłoki. Policja potwierdziła, że jest to ciało 60-letniego księdza.

 

We wtorek, 10 sierpnia br. krótko przed godz. 5 rano dyżurny straży pożarnej w Malborku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku plebanii w Nowym Stawie. Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej z powiatu malborskiego. Niestety w trakcie prowadzonych czynności ratownicy natknęli się na zwęglone ciało.

Podkom. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku potwierdziła, że jest to ciało 60-letniego księdza. Z informacji uzyskanych od postronnych osób wiemy, że księdzu proboszczowi nic się nie stało.

Na miejscu nadal pracuje 10 zastępów straży pożarnej oraz policja pod nadzorem prokuratora.

 

To mogło być samobójstwo?

Radio RMF FM na swojej stronie podało, że "jak nieoficjalnie się dowiedział się nasz reporter, z relacji proboszcza wynika, że ksiądz, którego zwłoki znaleziono w spalonym budynku, miał w ostatnim czasie zmagać się problemami psychicznymi, z depresją. Miały one mieć związek z niezadowoleniem z sytuacji, w której znajdował się duchowny: od września miał zostać przeniesiony do zamkniętego seminarium”.

 

Podczas nagrywania materiału wideo do naszej relacji jeden z mieszkańców Nowego Stawu powiedział reporterce TvRegionalna24.pl, że to nie był przypadek. Wiele wskazuje na celowe wywołanie pożaru. Powiedział również, że nie pierwszy raz na tej plebanii ksiądz popełnił samobójstwo.

Jednak, czy rzeczywiście pożar wywołany był celowo i doszło do samobójstwa wyjaśni śledztwo prowadzone przez policję i prokuratora.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Cogito
Cogito 14.08.2021, 18:32
Oddawanie kogoś do zamkniętego miejsca wbrew jego woli to ubezwlasnowolnienie...Dziwne wszystko...Służył lata całe,a potem do czegoś bez klamek...
Zulugula
Zulugula 14.08.2021, 18:29
Mnie niepokoi to sugerowanie samobójstwa i ogłaszanie historii ze stanem zdrowia ofiary...Oj,proboszcz nie lubił wikarego...Zeznania są tajemnicą, a tu poszły sugestie.
Gość
Gość 15.08.2021, 17:50 (odpowiedź do Zulugula)
Tak, słabe to jest. Jeszcze nie było komisji śledczej a już sugerowanie samobójstwa. Proboszcz to plociuch, jakich mało. Może i tak było, ale po co od razu takie sugestie.
kk
kk 12.08.2021, 11:34
zamkniete seminarium? co za pierdoly wypisujecie seminaria sa dla klerykow.. (studiow). to czas studiow... zamkniete czyli kluzurowe sa zakony
...
... 10.08.2021, 21:35
Jak popełnił samobójstwo to podobnie jak ksiądz w filmie "Miasto żywej śmierci (1980) " oby nie otworzył bram piekieł.
meiw
meiw 10.08.2021, 15:03
Może sobie uświadomił, że boga nie ma.