Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

PKP PLK. Nie ma wakacji od bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

  • Wydanie nr 40/2023
  • 2 sierpnia 2021, 14:20
  • PKP PLK S.A.
  • Wiadomości
PKP PLK. Nie ma wakacji od bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. fot. bezpieczny-przejazd.pl
Kolejarze apelują - ignorowanie znaku STOP, czerwonego światła czy omijanie rogatek to prowokowanie tragedii, a rozsądek i korzystanie z informacji na żółtych naklejkach, umieszczonych na przejazdach ratuje życie. „Bezpieczne piątki” - wakacyjne działania PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Straży Ochrony Kolei na przejazdach kolejowo-drogowych dodatkowo przypominają o bezpieczeństwie.

 

Ambasadorzy Bezpieczeństwa w każdy wakacyjny piątek prowadzą działania na przejazdach kolejowo-drogowych. Dodatkowe kontrole zachowania kierowców, rowerzystów oraz edukacja i wskazywanie, gdzie znajdziemy ważne informacje na żółtych naklejkach, przypominają o bezpieczeństwie podczas wyjazdów i powrotów z wakacji.

 

 

 

 

„Bezpieczne piątki”.

„Bezpieczne piątki” to akcja PKP PLK S.A. w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”, które do tej pory odbyły się m.in. we Wronkach, Władysławowie, Świnoujściu, Tłuszczu, Częstochowie, Opolu i Łodzi. Nieostrożność, pośpiech i brawura kierowców to przyczyna 99 % wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Niezatrzymywanie się przed znakiem STOP, ignorowanie czerwonych świateł, omijanie zamkniętych, wjeżdżanie pod opadające rogatki, czy też wjeżdżanie na przejazd bez możliwości zjazdu – to najczęstsze przyczyny tragedii.

 

 

 

 

Liczba zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych maleje.

W 2020 r. w porównaniu z 2019 r. o 15% zmniejszyła się liczba wypadków z pojazdami na przejazdach kolejowo-drogowych. W 2020 roku odnotowano 158 zdarzeń, a w 2019 roku 185. Od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 roku było 25 wypadków, zginęło w nich 5 osób, 4 zostały ciężko ranne. Ambasadorzy Bezpieczeństwa apelują o przestrzeganie przepisów podczas przekraczania torów i o „słuchanie głosu rozsądku”. Chcemy, aby te wakacje były bezpieczniejsze.

 

 

 

 

#ŻółtaNaklejkaPLK ratuje życie.

Naklejki umieszczone na przejazdach kolejowo-drogowych mają trzy ważne numery. To indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

W czerwcu 2018 r. dla zwiększenia bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów, PKP PLK S.A. oznakowały 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych żółtymi naklejkami z informacjami, które ratują życie w niebezpiecznych sytuacjach na torach.

 

 

 

 

„Bezpieczny przejazd…” - edukacja na lato.

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd” to działania na przejazdach, w szkołach, spoty o bezpiecznym zachowaniu w tv, radiu, Internecie, plakaty i ulotki. Dzięki aplikacjom mobilnym kampanii „Bezpieczny przejazd” dzieci nie będą się nudzić podczas wakacyjnych podróży. Razem z Ambasadorami Bezpieczeństwa zapraszamy rodziców i dzieci do korzystania z aplikacji mobilnych oraz gier edukacyjnych, dostępnych na stronie internetowej kampanii. W trakcie podróżowania pociągiem czy samochodem najmłodsi mogą poznać zasady bezpieczeństwa.

 

 

„Bezpieczny przejazd VR” to aplikacja mobilna, która, przy użyciu gogli VR, pozwala uczyć się na wykreowanym w wirtualnej rzeczywistości przejeździe. Można jej używać również korzystając z samego smartfona. Dostępna jest w wersji na Androida oraz iOS. „Bezpieczny Przejazd – Wyzwanie” to niekończący się wyścig, podczas którego można poznać różne kategorie przejazdów oraz wyrobić nawyk prawidłowego ich pokonania, niezależnie od kategorii. Świetna zabawa dla wszystkich lubiących rywalizację, pobijanie rekordów i zdobywanie trofeów. Dostępna jest w wersji na Androida, iOS oraz Windows.

 

 

Dla najmłodszych – Gra w znaki, Memory, Znajdź różnicę i Puzzle, czyli to co wszyscy lubimy najbardziej. I doskonała okazja dla rodziców, by sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomość przepisów ruchu drogowego. Wszystkie gry są dostępne na www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci.

 

 

 

 

Informację przekazał: Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

Zdjęcia: bezpieczny-przejazd.pl

PKP PLK S.A.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.