Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jakie projekty do Polskiego Ładu zgłosił samorząd województwa pomorskiego?

  • Wydanie nr 268/2021
  • 28 lipca 2021, 11:51
  • pomorskie.eu
  • Wiadomości
Jakie projekty do Polskiego Ładu zgłosił samorząd województwa pomorskiego? fot. Archiwum TvMalbork.pl
Do realizacji w ramach Polskiego Ładu wybrane zostały trzy projekty. Obejmą one rozbudowę dróg wojewódzkich oraz adaptację spichlerza w Słupsku na cele kulturalne. Łączna wartość projektów to ponad 80 mln zł. Wszystkie projekty przesłane do Banku Gospodarstwa Krajowego przez samorząd województwa, są efektem zgłaszanych przez lokalne społeczności postulatów i są uzupełnieniem realizowanych na Pomorzu inwestycji rządowych.

 

Wnioski do Banku Gospodarstwa Krajowego zostały wysłane we wtorek, 27 lipca br. Największy projekt związany jest z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 501, która łączy Stegnę z Krynicą Morską.

– „Droga ta jest w bardzo złym stanie. Niszczy ją ciężki sprzęt z inwestycji budowy przekopu. Lokalne samorządy z Mierzei Wiślanej wielokrotnie zgłaszały nam potrzebę naprawy tej trasy. Dlatego wybraliśmy właśnie ten projekt” – mówi Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Zmodernizowanych zostanie ponad 17 km drogi. Zwiększona zostanie nośność jezdni, powstaną chodniki i zamontowane zostanie oświetlenie newralgicznych skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wybudowane zostaną także zatoki autobusowe. Projekt ma kosztować ponad 63,3 mln zł.

 

 

 

 

Drugi z proponowanych przez samorząd województwa pomorskiego projektów to budowa drogi wojewódzkiej nr 218 na terenie powiatu wejherowskiego.

– „Dzięki temu ułatwiony zostanie dojazd do Trasy Kaszubskiej” – zaznacza Bonna.

W ramach prac planowana jest również przebudowa ronda w Koleczkowie.

– „Pozwoli to w przyszłości na zmianę przebiegu drogi powiatowej i zapewni sprawny dojazd do drogi S6 mieszkańcom północnych dzielnic Gdyni” - dodaje.

Całkowita wartość zgłoszonego projektu to 4,75 mln zł.

 

 

 

 

Do Polskiego Ładu zgłoszony został również projekt związany z infrastrukturą kulturalną i turystyczną. To projekt adaptacji zabytkowego spichlerza w Słupsku. Chodzi o znajdujący się obok wyremontowanego Spichlerza Białego, Spichlerz Czerwony.

– „Jego rewitalizacja pozwoli umieścić tam bibliotekę, sale edukacyjne, pracownie konserwatorskie i magazyny Muzeum Pomorza Środkowego” – wylicza Marzenna Mazur, dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Planowana jest również instalacja paneli fotowoltaicznych, co pozwoli obniżyć koszty energii.

– „Całość, czyli spichlerze i rewitalizowane właśnie bulwary, stanowić będą zupełnie nową przestrzeń publiczną w śródmieściu Słupska” – dodaje.

Słupski projekt ma wartość ponad 15,2 mln zł.

 

 

 

 

Źródło: pomorskie.eu

pomorskie.eu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.