Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Ponad 2,8 mln zł dofinansowania na budowę hali sportowej.

  • Wydanie nr 32/2023
  • 23 lipca 2021, 08:54
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Ponad 2,8 mln zł dofinansowania na budowę hali sportowej. fot. Zdjęcie poglądowe
Gmina Miłoradz pozyskała ponad 2,8 mln zł na budowę hali sportowej w Miłoradzu w ramach programu „Sportowa Polska”.

 

W czwartek, 22 lipca br. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało listę projektów dofinansowanych w ramach programu „Sportowa Polska” dotyczącego rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. W konkursie dotyczącym infrastruktury szkolnej złożono łącznie 710 wniosków, z czego dofinansowanie otrzymało zaledwie 156 projektów z całej Polski i tylko 8 z terenu województwa pomorskiego.

 

 

 

Samorząd gminy Miłoradz pozyskał na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu 2 mln 844 tys. 908 złotych, co stanowi 70 % wartości planowanego zadania. Przewidywany koszt całej inwestycji to około 4 mln zł. Początek prac związanych z budową nowoczesnej hali sportowej w Miłoradzu zaplanowano pod koniec 2021 r., a efektu finalnego - czyli oddania obiektu do użytkowania można spodziewać się w połowie 2023 r.

„Budowę hali sportowej zapowiadałem na początku bieżącego roku i z niecierpliwością czekałem na opublikowanie przez ministerstwo oficjalnej listy samorządów, które otrzymają dotację na rozwój lokalnej infrastruktury. Cieszę się niezmiernie, że wśród 156 projektów z całej Polski i 8 projektów z Pomorza znalazł się także nasz wniosek” – mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. – „Przypomnę, że to nie jedyne środki zewnętrzne, jakie zostaną przeznaczone na budowę hali. Zabezpieczyliśmy w budżecie także pół miliona złotych, które otrzymaliśmy z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Te dwie dotacje bardzo przybliżyły nas do wyczekiwanej przez wielu mieszkańców inwestycji”.

 

 

 

 

Przygotowania do budowy hali sportowej rozpoczęły się od wykonania dokumentacji projektowej. Nowy obiekt będzie miał ponad 842 metry kwadratowe powierzchni użytkowej, ponad 22 metry szerokości i niespełna 38 metrów długości. Hala powstanie w sąsiedztwie ZSiP oraz gminnego stadionu piłkarskiego i będzie połączona z budynkiem szkolnym za pomocą istniejącego już łącznika.

„Budowa hali sportowej była jednym z głównych celów, do którego dążyłem po objęciu stanowiska dyrektora. To bardzo kosztowna inwestycja, więc musieliśmy uzbroić się w cierpliwość. Cieszę się bardzo, że dzięki wspólnym staraniom z wójtem Arkadiuszem Skorkiem w niedalekiej przyszłości nasze dzieci, jak i lokalna społeczność, będą mogły korzystać z nowoczesnej hali” – mówi Wojciech Barnat, dyrektor ZSiP w Miłoradzu.

 

 

 

 

Kolejnym krokiem Urzędu Gminy Miłoradz będzie rozpoczęcie procedury przetargowej, mającej na celu wyłonienie wykonawcy inwestycji. Postępowanie wykaże również, jaki będzie ostateczny koszt powstania hali.

„Naszym celem jest rozpoczęcie budowy pod koniec bieżącego roku. Inwestycja powinna się zakończyć w połowie 2023 roku, by z początkiem tamtejszego roku szkolnego hala mogła służyć uczniom naszej szkoły” – mówi Arkadiusz Skorek. – „To będzie obiekt wielofunkcyjny i wykorzystywany w różny sposób. Przede wszystkim myślimy o uczniach i poprawie ich komfortu rozwoju fizycznego, ale z hali będą korzystali także zwykli mieszkańcy, chcący uprawiać różne dyscypliny, zawodnicy klubów piłkarskich z terenu naszej gminy. Hala pozwoli nam też organizować różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne i kulturalne. Jestem przekonany, że to jedna z ważniejszych i bardzo potrzebnych inwestycji dla naszej gminy”.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz


 

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.