Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Dobre wyniki Zuzanny Suskiej na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat.

  • Wydanie nr 141/2024
  • 15 lipca 2021, 15:37
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Dobre wyniki Zuzanny Suskiej na Mistrzostwach Polski Juniorów… fot. MAL WOPR
Wakacje to tradycyjnie pora najważniejszych imprez pływackich. W tym roku numerem jeden są oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Tokio, ale większość pływaków rywalizuje także w tym czasie w nieco mniejszych rangą, swoich własnych „igrzyskach”. Dla zawodniczki Sekcji Pływackiej MAL WOPR Zuzanny Suskiej, takimi zawodami były Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat, które odbyły się na początku wakacji na długim basenie w Olsztynie.

 

- „Zuzia, mimo iż na co dzień mieszka w Stegnie, od ponad dwóch lat reprezentuje z powodzeniem malborski klub. Codzienne, wyczerpujące dojazdy na treningi do Malborka nie przeszkadzają jej ani w osiąganiu coraz lepszych wyników sportowych, ani w sukcesach naukowych” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.  

Warto nadmienić, że malborska pływaczka została wytypowana do stypendium marszałka województwa pomorskiego, a w debiucie na Mistrzostwach Polski zaliczyła doskonały występ. W trakcie czterodniowych zmagań, Zuzanna startowała pięciokrotnie. Najlepszy start zanotowała na dystansie 50m stylem dowolnym, w którym uzyskując czas 32,04 wywalczyła 403 pkt FINA, co było najlepszym wynikiem punktowym spośród jej startów w mistrzostwach.

 

 

 

- „Najlepsze miejsca zajęła w występach w stylu klasycznym - na 50 i 100m popularną żabką zajęła 83 lokatę. Nie są to z pewnością zadowalające wyniki klasyfikacji, ale należy pamiętać, iż Zuzanna jest młodą zawodniczką z niewielkim stażem, a każdy udział w tak dużych zawodach daje niezbędną odporność i doświadczenie, które z pewnością będzie procentować w kolejnych startach” - informuje Iwona Ciecholewska.

W Olsztynie malborska pływaczka startowała na 100m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym, wpisując na listę swoich rekordów życiowych odpowiednio wyniki 1:10,91 oraz 35,84. Zuzannę czeka teraz wypoczynek i kibicowanie swoim starszym kolegom klubowym, którzy już w piątek, 16 lipca br. rozpoczynają zmagania w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat. Czteroosobowa ekipa MAL WOPR już w czwartek wyjechała do Warszawy, by tam reprezentować klub i miasto w najważniejszej imprezie sezonu.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.