Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Najnowsza technologia do dezynfekcji UVD Robot trafi do Szpitala Polskiego.

Sztum. Najnowsza technologia do dezynfekcji UVD Robot trafi do Szpitala Polskiego. fot. MED&CARE;
Najnowocześniejsze na świecie urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji za pomocą światła ultrafioletowego, UVD Robot zostanie dostarczone do polskich szpitali i placówek opiekuńczych w ramach rozstrzygniętego przetargu Komisji Europejskiej. Do tej pory UVD Robot został wdrożony w 9 polskich szpitalach. Kolejne 9 placówek otrzyma swój egzemplarz UVD Robota na przełomie czerwca i lipca br. W gronie ośrodków, do których trafi urządzenie jest Szpital Polski w Sztumie.

 

Skuteczność UVD Robota polega na promieniowaniu światłem UV-C, które przerywa łańcuch zakażeń, niwelując w ten sposób skupiska chorobotwórczych mikroorganizmów w danym środowisku. Redukowanie ryzyka przenoszenia patogenów jest szczególnie ważne w salach operacyjnych, na oddziałach intensywnej opieki medycznej, w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy w salach chorych. Dyrekcja oraz Zarząd Szpitala Polskiego w Sztumie dbają o nieustanny rozwój szpitala. Prowadzą działania inwestycyjne i remontowe, służące poprawie komfortu pacjentów oraz stałemu podnoszeniu jakości leczenia. Dzięki środkom pieniężnym pozyskanym z Funduszy Europejskich oraz współpracy z samorządem powiatowym i miejskim możliwe są dodatkowe inwestycje w innowacyjny sprzęt.

- „Pozyskany ze środków unijnych UVD Robot do dezynfekcji pomieszczeń, zwiększy bezpieczeństwo personelu i pacjentów szpitala. Cieszymy się, że Komisja Europejska doceniła Szpital Polski w Sztumie i podjęła decyzję o zakupie UVD Robota” – mówi Marzanna Kaczanowska, Dyrektor Szpitala Polskiego w Sztumie.

 

 

 

 

Sztumski szpital jest jedną z 200 placówek medycznych na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej, do których trafi ten wartościowy sprzęt. UVD Robot usuwa wszelkie chorobotwórcze mikroorganizmy, takie jak wirusy, bakterie czy grzyby przez niszczenie promieniami ultrafioletowymi ich struktury DNA. Co ważne, nie istnieją patogeny odporne na bakteriobójcze promieniowanie UV-C. Urządzenie oczyszcza zarówno powietrze, jak i wszystkie powierzchnie w pomieszczeniu.

- "Gdy personel medyczny przestaje mieć obawy o własne zdrowie i bezpieczeństwo, może w pełni oddać się leczeniu i opiece nad chorymi" – zauważa Tomasz Witkowski z firmy MED&CARE, dystrybutora urządzenia UVD Robot w Polsce.

 

 

 

 

Użytkowanie urządzenia jest niezwykle ekonomiczne, gdyż sprzęt po wstępnym zaprogramowaniu działa samodzielnie, nie wymaga obsługi. Wykorzystanie UVD Robota zatem z jednej strony obniża koszty dezynfekcji, ponieważ nie potrzebuje użycia żadnych środków chemicznych, z drugiej zaś przyczynia się do oszczędności czasu i kosztów pracy personelu sprzątającego, który kontroluje efekt pracy robota za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Cykl dezynfekcyjny sali operacyjnej trwa zazwyczaj około 15-20 minut.

 

 

Przetarg, w wyniku którego Szpital Polski w Sztumie uzyskał to innowacyjne urządzenie, został przeprowadzony przez Komisję Europejską w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 i wszelkich jego mutacji. 200 urządzeń dezynfekujących UVD Robot ma trafić do placówek medycznych, głównie szpitali, na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Jak dotąd, do Polski dotarło 9 UVD Robotów na przełomie maja i czerwca br., natomiast następne 9 właśnie jest w drodze do swoich miejsc przeznaczenia, w tym do Szpitala Polskiego w Sztumie. UVD Robota w obecnym rozdaniu otrzymają również: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Serdeczna Troska w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szpital św. Elżbiety – Mokotowskie Centrum Medyczne w Warszawie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Magdalena Pasternak, MED&CARE

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.