Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policjanci apelują – upał może zabić ludzi i zwierzęta!

  • Wydanie nr 213/2021
  • 18 czerwca 2021, 14:21
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Policjanci apelują – upał może zabić ludzi i zwierzęta! fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W czwartek policjanci interweniowali w groźnej sytuacji, gdzie na parkingu doszło do zatrzaśnięcia auta, w którym znajdowało się 11-miesięczne dziecko. Będący na miejscu interwencji strażacy wybili szybę w samochodzie i maluszek cały i zdrowy został przekazany mamie.

 

W czwartek, 17 czerwca br. około godziny 9 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony, że na parkingu jednego z marketów w samochodzie jest zatrzaśnięte 11-miesięczne dziecko. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że kiedy matka wsadziła malucha do samochodu, po zamknięciu drzwi auto się zatrzasnęło, a kluczyki zostały wewnątrz pojazdu. Przerażona kobieta zadzwoniła na numer alarmowy 112 i wezwała pomoc. Razem z policjantami na miejsce przyjechali strażacy, którzy przy użyciu profesjonalnego sprzętu wybili szybę w pojeździe. Akcja trwała kilka minut i na szczęście dziecku nic się nie stało. Cały i zdrowy chłopiec trafił w ramiona swojej mamy.

 

 

 

 

Policjanci apelują, aby kategorycznie nie zostawiać w szczelnie zamkniętym samochodzie, jeszcze wystawionym na słońcu, nawet na chwilę ludzi czy zwierząt. Temperatura w rozgrzanym samochodzie może wzrosnąć nawet do 50º C, a brak wyobraźni może być przyczyną tragedii. Nawet uchylona szyba nie jest wystarczającym rozwiązaniem, żeby poprawić cyrkulację gorącego powietrza, a pozostawiona dla czworonoga miska z wodą po kilkunastu minutach ma temperaturę gorącego napoju. Podczas przegrzania może dojść do nieodwracalnych zmian w organizmie, a nawet śmierci.

 

 

 

 

Nie bądź obojętny! Gdy zauważysz dziecko lub zwierzę znajdujące się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu poinformuj policjantów dzwoniąc na numer alarmowy 112. Pamiętajmy również, że na każdym z nas ciąży obowiązek pomocy drugiemu człowiekowi. W myśl art. 162 § 1 Kodeksu karnego za nieudzielanie pomocy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty życia lub zdrowia człowieka grozi kara do 3 lat więzienia.


 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.