Wydanie nr 18/2022, Wtorek 18.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uwaga, kierowcy! W piątek policyjne działania „Prędkość”.

  • Wydanie nr 18/2022
  • 10 czerwca 2021, 15:20
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Uwaga, kierowcy! W piątek policyjne działania „Prędkość”. fot. zdjęcie poglądowe
Wiosenno-letnia aura powoduje, że z dnia na dzień na naszych drogach pojawia się więcej uczestników ruchu drogowego. Zwłaszcza słoneczne weekendy sprzyjają rodzinnym wypadom. Aby wrażenia z jazdy były tylko pozytywne, nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych czuwają policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. W piątek od rana drogówka przeprowadzi akcję „Prędkość”, której celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

 

Przyjemna temperatura powietrza, słoneczna pogoda i coraz dłuższy dzień sprzyjają podróżom i wycieczkom rodzinnym. Pamiętajmy, że szczęśliwa podróż – to bezpieczna podróż. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.

 

 

 

 

Czuwając nad bezpieczeństwem użytkowników dróg malborscy policjanci w piątek, 11 czerwca br. przeprowadzą działania „Prędkość” na ulicach i drogach całego powiatu można będzie zobaczyć zwiększoną ilość funkcjonariuszy drogówki, którzy za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz samochodu wyposażonego w wideorejestrator będą kontrolować zachowania kierowców.

 

 

 

 

Dzięki wykorzystaniu policyjnego sprzętu będą mogli skutecznie reagować na przejawy niebezpiecznej jazdy. Kolejna już akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Kierowcy mogą się spodziewać patroli w newralgicznych punktach, takich jak skrzyżowania dróg, w których w przeszłości najczęściej dochodziło do wypadków drogowych.

 

 

 

 

Przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.