Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Warsztaty online #MobilnaMetropolia - porozmawiajmy o transporcie w twojej miejscowości.

  • Wydanie nr 34/2023
  • 7 czerwca 2021, 11:33
  • OMGGS
  • Wiadomości
Warsztaty online #MobilnaMetropolia - porozmawiajmy o transporcie w twojej… fot. OMGGS
Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Uważasz, że jest za mało tras rowerowych? Brakuje parkingów przy przystankach kolejowych? A może należałoby zmienić rozkłady jazdy? Jeśli masz pomysł, jak usprawnić transport w regionie, albo chcesz wskazać, co należałoby poprawić - zapraszamy na warsztaty #MobilnaMetropolia, organizowane przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot dla mieszkańców Pomorza. 8 czerwca br. zapraszamy mieszkańców powiatu nowodworskiego, a 10 czerwca br. powiatu malborskiego.

 

- „To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi” - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS. - „Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata”.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata - jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. W maju i czerwcu odbędzie się 9 warsztatów konsultacyjnych online, na których porozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS.

 

 

 

 

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów.

Pierwsze warsztaty wystartowały 18 maja br. w powiecie puckim. Spotkania z mieszkańcami zakończą się w 17 czerwca br. w Trójmieście.

- „Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Rozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie” - dodaje Karolina Orcholska.

 

 

 

 

Rejestracja w mniej niż minutę.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Uwaga - liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

Terminy warsztatów:

●      8 czerwca - powiat nowodworski - link

●      10 czerwca - powiat malborski - link

●      15 czerwca - powiat tczewski - link

●      17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) - link

 

Co to jest Plan Zrównoważonej Mobilności i dlaczego jest tak ważny dla poszczególnych gmin i całej metropolii? Więcej na ten temat znajdziecie na https://www.metropoliagdansk.pl/plan-zrownowazonej-mobilnosci/opis-projektu/

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Alicja Mongird, rzecznik prasowy OMGGS

 

OMGGS
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.