Wydanie nr 344/2022, Sobota 10.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Kłusownik uciekał przed policją wpław rzeką.

  • Wydanie nr 344/2022
  • 2 czerwca 2021, 14:47
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Nowy Dwór Gdański. Kłusownik uciekał przed policją wpław rzeką. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Kolejne w ciągu miesiąca wspólne działania policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego i Państwowej Straży Rybackiej z Malborka doprowadziły do dwóch kłusowników oraz zabezpieczenia sprzętu służącego do nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni usłyszą zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

 

W poniedziałek, 31 maja br. funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadzili w miejscowości Kobyla Kępa na rzece Wisła Królewiecka wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. Działania te przeprowadzone były na rzecz wykrycia i ograniczenia nielegalnego połowu ryb. W trakcie wspólnej służby na rzece Wisła Królewiecka funkcjonariusze zauważyli mężczyznę pływającego łodzią w momencie, gdy wyciągał z wody sieć. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyskoczył z łódki i zaczął ucieczkę wpław rzeką. 22-latek dopłynął do brzegu, gdzie próbował kontynuować swoją ucieczkę. Jednak uniemożliwili mu ją funkcjonariusze.

 

 

 

Zabezpieczone zostały cztery sieci stawne rozstawione w rzece oraz po dokonaniu przeszukania w miejscu zamieszkania zabezpieczono kolejnych pięć sieci należących do mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli również łódź oraz ryby w ilości 43 kg leszcza i 6 kg karasia japonka. 22-latek już usłyszał zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.
 

 

 

 

W środę, 2 czerwca br. we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadzili w miejscowości Bronowo na rzece Szkarpawa następne wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. W trakcie obserwacji zauważyli mężczyznę płynącego pontonem, który w krótkim czasie założył trzy stawne sieci. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli łódź pontonową, wiosła oraz wyłowione ryby w ilości 12 kg leszcza i 13 kg karasia japonka.

 

 

 

Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych w miejscu zamieszkania 62-latka zabezpieczyli kolejne trzy sieci stawne typu Wonton. Mężczyzna został zatrzymany i również usłyszy zarzuty związane z kłusownictwem. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

 

 

 

Nowodworscy policjanci przy współpracy z Państwową Strażą Rybacką w okresie ochronnym nasilają działania mające na celu odstraszenie potencjalnych kłusowników. Swoim postępowaniem wyrządzają poważne szkody w środowisku naturalnym, jak i gospodarce rybackiej.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: st. sierż. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
jarek
jarek 03.06.2021, 11:37
Brawo dla społecznej straży. Dobrze że są, można bezpiecznie pływać nie ma sieci dzięki nim.
Wędkarz z Nowego Dworu Gdańskiego
Wędkarz z Nowego Dworu Gdańskiego 03.06.2021, 08:19
Nie Państwowa Straż Rybacka, a Społeczna Straż Rybacka z Nowego Dworu Gdańskiego