Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. 12 medali po zawodach z Otylią Jędrzejczak.

  • Wydanie nr 146/2024
  • 31 maja 2021, 10:36
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. 12 medali po zawodach z Otylią Jędrzejczak. fot. MAL WOPR
Niemal pół tysiąca młodych pływaków wzięło udział w zawodach Otylia Swim Cup, które odbyły się w Toruniu. Imprezę połączono z otwarciem nowoczesnej pływalni Aqua Toruń po gruntownej modernizacji. W tym pięknym obiekcie zawodników dekorowały mistrzyni olimpijska z Aten, Otylia Jędrzejczak oraz Magdalena Fularczyk- Kozłowska, wioślarka, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro.

 

W zawodach, które odbyły w czwartek, 27 maja br. w reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności, brali udział sportowcy w wieku od 8 do 15 lat, zrzeszeni w klubach Polskiego Związku Pływackiego. Młodzi pływacy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych na dystansach od 50 do 200 metrów w stylach dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Najlepsi otrzymali puchary i medale, a dla wszystkich zawodników przygotowano bogate pakiety startowe.

 

 

 

W tak atrakcyjnych i doskonale zorganizowanych zawodach nie mogło zabraknąć pływaków MAL WOPR Malbork. Po raz kolejny malborczycy mogli pojawić się na zawodach z Otylią, dzięki osobistemu zaproszeniu przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Zawody pod nazwą Otylia Swim Cup to znana marka w naszym kraju, która świadczy o jakości zawodów. Malborscy pływacy brali już udział w tych zawodach w Łodzi oraz w Gdańsku i z wielką przyjemnością wybrali się na kolejne, tym razem do Torunia.

- „Nasi zawodnicy wywieźli z grodu Kopernika 12 medali, w tym 5 z najcenniejszego kruszcu. Przez większość zawodów malborczycy przewodzili w klasyfikacji medalowej, jednak pod sam ich koniec zostali wyprzedzeni przez pływaków z Aleksandrowa Łódzkiego i Konina. Zważywszy jednak na to, że w zmaganiach uczestniczyło aż 29 klubów, sukces naszych pływaków jest bezsprzeczny” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Do tego sukcesu najbardziej przyczynił się jedenastoletni Kacper Patoka, który nie tylko zdobył dwa złote medale, ale także z dwoma nowymi rekordami życiowymi zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na uwagę zasługuje fantastyczny wynik naszego pływaka na dystansie 50m stylem dowolnym, w którym już tylko minimalnie przekracza granice 32 sekund (32,18)”.

 

 

 

 

Złote krążki dorzucili w Toruniu do klasyfikacji medalowej - Igor Jastrzębski na wymagającym dystansie 200m stylem grzbietowym, Hania Rozalewicz pokonując dystans 100m stylem motylkowym w doskonałym stylu i czasie (1:41,82) oraz najstarszy z braci Zwolińskich, Kazimierz, który z dumą odbierał złoto od samej mistrzyni olimpijskiej po wyścigu na 50m stylem klasycznym. Wielkiej radości ze zdobycia srebrnego medalu nie krył jeden z młodszych zawodników MAL WOPR, dziewięcioletni Fryderyk Dorobek, dla którego był to jeden z pierwszych sukcesów pływackich.

- „Fredi wywalczył wymarzony medal w konkurencji 50m stylem klasycznym. Dwukrotnie dłuższy dystans w tym samym stylu miała do pokonania Zuzanna Suska, która zrobiła to na tyle szybko, że ściany pływalni dotknęła jako druga z nowym rekordem życiowym wynoszącym od czwartku 1:27,95” - informuje Iwona Ciecholewska. - „Wyczekane srebro wywalczyli też w Toruniu Antoni Rozalewicz oraz Dawid Patoka pokonując dystans 100m stylem grzbietowym w czasach nowych rekordów życiowych. W tej samej konkurencji także srebro zdobyła Agata Kupińska, której pokonanie tego dystansu zajęło 1:25,05. Ostatnie medale do dorobku klubowego, brązowe, także z nowymi rekordami życiowymi odpowiednio w konkurencjach 100m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym, dorzuciły Michalina Zielska i Nikola Zborowska. O włos od podium znaleźli się: Karolina Kwitnewska, Cyprian Piróg, Barbara Siwiak i Sławomir Szpaczyński. Cała czwórka musiała przełknąć gorycz miejsca czwartego miejsca, jednak na pocieszenie mogą sobie zapisać na koncie nowe rekordy życiowe”.

 

 

 

 

W zawodach, w których sama obecność Otylii Jędrzejczak była już wielkim wyróżnieniem i nagrodą, startowali też Oliwia Bieniecka, Jan Pindel, Jan Sasin oraz rodzeństwa Emilia i Sebastian Wiśniewscy oraz Ignacy i Mieszko Zwolińscy. Brak medali osłodziły zawodnikom lody od sponsora oraz wspaniała organizacja samych zawodów.

Z Torunia żaden z naszych pływaków nie wrócił niezadowolony. Dla wszystkich startujących największą nagrodą było spotkanie z najbardziej utytułowaną polska pływaczką, a medal odebrany z jej rąk będzie z pewnością ogromną motywacją do dalszej ciężkiej pracy treningowej.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.