Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Wkrótce oficjalne otwarcie Gminnego Centrum Aktywności Seniora w Mątowach Wielkich.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 27 maja 2021, 09:26
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Wkrótce oficjalne otwarcie Gminnego Centrum Aktywności Seniora w Mątowach Wielkich. fot. UG Miłoradz
Zakończyła się inwestycja, w ramach której powstało Gminne Centrum Aktywności Seniora. Placówka aktywizującą najstarszych mieszkańców gminy Miłoradz została zrealizowana na bazie dotychczasowego budynku świetlicy wiejskiej oraz niewykorzystywanej od lat remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mątowach Wielkich. W poniedziałek, 31 maja br. odbędzie się oficjalne otwarcie GCAS.

 

Centrum ma powierzchnię ponad 250 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim między innymi sala integracyjna, kącik czytelniczy i multimedialny, sala konferencyjna, sala ćwiczeń z szatniami, kuchnia i zaplecze socjalne. W obiekcie znajdują się również trzy łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

 

 

 

Zanim placówka nabrała obecnego kształtu i funkcjonalności, trzeba było wykonać szereg prac remontowych. Wymieniono instalację elektryczną oraz grzewczą, zainstalowano nowe okna oraz stolarkę drzwiową zewnętrzną i wewnętrzną. Budynek wyposażono również w nagrzewnice i klimatyzację. Przeprowadzono także prace remontowe na dachu. Wykonawcą prac była firma SebInvest z Pelplina. Koszt adaptacji budynku oraz jego wyposażenia wyniósł ponad pół miliona złotych.

-Za nami spore przedsięwzięcie, wykonaliśmy szeroki zakres prac remontowych, dokonaliśmy zakupu kosztownego wyposażenia. Co jest bardzo istotne, wszystkie te prace sfinansowane zostały z pozyskanych przez samorząd środków zewnętrznych, a gmina nie musiała do tej inwestycji dokładać środków z własnego budżetu - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Powstał obiekt, w którym nasi seniorzy będą mogli w sposób aktywny, w przyjaznej atmosferze spędzać czas. Będą mogli nauczyć się wielu nowych rzeczy, realizować swoje pasje, a dzięki towarzystwu innych mieszkańców nie będą czuli się wykluczeni i samotni.

 

 

 

 

Władze gminy zadbały, by Gminne Centrum Aktywnego Seniora zostało wyposażone w sprzęt gwarantujący komfortowe warunki i zapewniający mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.

- W obiekcie zainstalowano alarm i całodobowy monitoring. Sala konferencyjna została wyposażona w ekran i rzutnik multimedialny oraz profesjonalny system dźwiękowy. Sale ćwiczeń wyposażono w sprzęt sportowy: orbitreki, bieżnie i profesjonalny fotel do masażu. Dopełnieniem zakupów był zakup mebli oraz pełnego wyposażenia AGD i RTV - wymienia Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu, zarządca obiektu.

 

 

 

 

Gminne Centrum Aktywnego Seniora to nie tylko budynek i nowoczesne wyposażenie. To przede wszystkim miejsce, w którym najstarsi mieszkańcy zostaną objęci działaniami społecznymi. Projekt będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Stowarzyszeniem Perspektywa. Zadanie finansowane jest w ramach środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz Wieloletniego Programu Senior +.

- Uczestnikom Centrum Aktywnego Seniora zaproponujemy szereg atrakcji, warsztatów i animacji czasu wolnego. Dodatkowo prowadzona będzie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla osób starszych. Mieszkańcy naszej gminy będą mogli z niej skorzystać bezpłatnie - podkreśla Magdalena Drózda, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłoradzu.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.