Wydanie nr 342/2023, Piątek 8.12.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków.

  • Wydanie nr 342/2023
  • 26 maja 2021, 12:21
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków. fot. KPP Malbork
Po pościgu policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu malborskiego, który kierując dostawczym Mercedesem nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków oraz posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jak się okazało, był już wcześniej karany i dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek, 24 maja br. po godzinie 13 nowostawscy policjanci, patrolując rejon gminy, w pobliżu miejscowości Lipinka, chcieli zatrzymać do kontroli dostawczego Mercedesa. Jednak kierujący tym autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za Mercedesem.

 

 

 

 

Kierowca uciekał przed mundurowymi polnymi drogami przez kilka kilometrów i zatrzymał swój pojazd dopiero po zablokowaniu go przez wezwany na wsparcie patrol drogówki. Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu. Wykonane przez policjantów badania wykazały, że mężczyzna kierował pod wpływem amfetaminy. Po sprawdzeniu policyjnych systemów funkcjonariusze ustalili, że 40-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

 

 

Mundurowi przewieźli zatrzymanego do aresztu, a jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Ponadto, w takcie przeprowadzonych czynności śledczy ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz złamanie sądowego zakazu. 

Teraz za popełnienie tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.


 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.