Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztutowo. Wójt zostaje wójtem - jest wyrok w sprawie.

Gmina Sztutowo. Wójt zostaje wójtem - jest wyrok w sprawie. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Z początkiem stycznia tego roku Wojewoda Pomorski wygasił mandat wójta gminy Sztutowo, Roberta Zielińskiego, ponieważ uznał, że złamał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Wójt od tej decyzji się odwołał.

 

Na początku tego roku Robert Zieliński, wójt gminy Sztutowo decyzją Wojewody Pomorskiego przestał pełnić tę funkcję. Wojewoda uznał, że Robert Zieliński złamał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Sam zainteresowany przyznał, że był pełnomocnikiem swojej 67-letniej matki, która wynajmuje pokoje wczasowiczom, ale nie podejmował żadnych czynności.

 

 

 

 

Od tej decyzji Robert Zieliński odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Wyrok w tej sprawie miał zapaść 28 kwietnia br.

 

 

 

 

W tej sprawie zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Urzędu Gminy w Sztutowie. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy prawdą jest, że zapadł wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, który uchylił zarządzenie wojewody, dzięki czemu Robert Zieliński nadal jest Wójtem Gminy Sztutowo.

W odpowiedzi Renata Głąb, Sekretarz Gminy Sztutowo odpowiedziała dwukrotnie TAK. Zatem oznacza to, że rzeczywiście zapadł wyrok WSA w Gdańsku, który uchylił zarządzenie Wojewody Pomorskiego, a Robert Zieliński wciąż może pełnić funkcję Wójta Gminy Sztutowo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.