Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

Malbork. Chcą zabrać strażacką drabinę do innego powiatu.

 • Wydanie nr 140/2022
 • 14 maja 2021, 17:22
 • Starostwo Powiatowe Malbork
 • Na sygnale
 • 6 komentarzy
Malbork. Chcą zabrać strażacką drabinę do innego powiatu. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Drabina wysokościowa MAGIRUS SCD-37 została zakupiona na potrzeby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku ze środków budżetu powiatu malborskiego, innych samorządów Powiatu Malborskiego oraz składek mieszkańców w ramach zbiórki publicznej i przekazana malborskim strażakom. Jak się okazuje, Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku chce ją zabrać i oddać dla innego powiatu.

 

List otwarty Mirosława Czapli, Starosty Powiatu Malborskiego.

 

Szanowny Pan

straszy brygadier Piotr Socha

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku

ul. Sosnowa 2; 80 – 251 Gdańsk

 

Zarząd Powiatu Malborskiego w imieniu mieszkańców Malborka i społeczności lokalnej wyraża swoje zaniepokojenie w związku z pojawiającymi się informacjami o Pana decyzji przekazania specjalistycznego sprzętu strażackiego do innego powiatu.

Dotyczy to drabiny wysokościowej MAGIRUS SCD-37 dostosowanej do potrzeb mieszkańców i infrastruktury miasta Malborka – szczególnie budownictwa wysokościowego – naszych wieżowców i zabytku wpisanego na listę UNESCO Muzeum Zamkowego w Malborku. Drabina została zakupiona ze środków budżetu powiatu malborskiego, innych samorządów Powiatu Malborskiego oraz składek mieszkańców w ramach zbiórki publicznej i przekazana malborskim strażakom.

W zamian ma być przekazany używany sprzęt z Trójmiasta. Jest to działanie nieodpowiedzialne i wymierzone przeciwko naszej społeczności lokalnej. Dysponowanie z Warszawy naszym majątkiem to niezrozumiała decyzja. Nasza drabina ma być przekazana do jednostki powiatowej, gdzie nie ma budowli wysokościowych i takich potrzeb jak w Malborku. Apelujemy o rozsądek i właściwe rozporządzenie majątkiem publicznym, który wspiera samorząd. Nie poinformowano Starosty o podjętej decyzji – to wyraz arogancji i braku poszanowania dla samorządności na poziomie nie tylko powiatu. Mamy nadzieję, że nasz apel i pozwoli na ponowne rozpatrzenie propozycji i wymianę sprzętu na zasadach, które pozwolą zaakceptować decyzję w porozumieniu z samorządem i społecznością lokalną.

 

Malbork, dnia 14 maja 2021 roku

(-) Mirosław Czapla Starosta Powiatu Malborskiego”

 

 

 

Do wiadomości:

 1. Premier Rzeczpospolitej Polskiej Pan Mateusz Morawiecki – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Warszawa Al. Ujazdowskie 1/3; 00-583 Warszawa

 2. Pomorscy Posłowie na Sejm RP

 3. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich; ul. Okopowa 21/27; 80-910 Gdańsk

 4. Komendant Powiatowej Straży Pożarnej brygadier Mariusz Dzieciątek, Malbork, ul. Wybickiego 1, 82-200 Malbork

Starostwo Powiatowe Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Emeryt
Emeryt 18.05.2021, 20:23
Łapki od naszego sprzętu uszczęśliwianie na siłę ciekawszym sprzętem niepotrzebne w KP PSP Malbork pracują wspaniali ludzie którzy wiedzą co im potrzeba na własnym podwórku.
zbijan1
zbijan1 16.05.2021, 11:25
Przecież PIS potrafi tylko kraść-po co im jakieś zbędne konsultacje
Ha ha ha.
Ha ha ha. 16.05.2021, 01:24
PISowcy , was już całkiem poje...... Jak widać, słychać i czuć to bolszewickie zapędy w grabieniu Polaków rosną z prędkością obajtka.
JRG
JRG 15.05.2021, 13:43
Strażacy dostaną podnośnik 40m. To pojazd na 3 osiach a długości ok 12m. Garaże w remizie mają 10m długości. Więc nie ma szans by nowy podnośnik miał się zmieści. Do tego obecna drabina SCD -37 ma 2 osie i obie skrętne. Co bardzo ułatwia dojazd w ciasnych uliczkach do zdarzenia. Natomiast nowy podnośnik nie zmieści się w ciasnych malborskich uliczkach a pole pracy nie pozwoli by się podnośnik rozłożył do pracy. Natomiast przy pożarach domów jednorodzinnych przy masie ok 25 ton. Nie będzie mógł dojechać pod palący się budynek ponieważ utknie na grząskim terenie lub zniszczy drogi dojazdowe.
AOS
AOS 14.05.2021, 18:16
to kara dal samorządowców że nie są z pisu