Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn

Malbork. 28 medali pływaków MAL WOPR na zawodach w Giżycku.

• Wydanie nr 111/2024
  • 13 maja 2021, 09:54
  • MAL WOPR
  • SportWodne
Malbork. 28 medali pływaków MAL WOPR na zawodach w Giżycku. fot. MAL WOPR
Podczas XVII Wiosennych Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka dwóch pływaków z MAL WOPR Malbork zajęło pierwsze miejsce z identycznym wynikiem 57,49. Konrad Patoka i Jakub Grapentyn razem stanęli na pierwszym stopniu podium.

Ozdobą XVII Wiosennych Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza, które odbyły się w sobotę i niedzielę, 8 i 9 maja br. w Giżycku, była rywalizacja dwóch najlepszych pływaków MAL WOPR - Konrada Patoki i Jakuba Grapentyna. O tym, jak bardzo prezentowali na zawodach zbliżony, wysoki poziom niech świadczy fakt, że w rywalizacji na 100m stylem dowolnym obaj poprawili o blisko sekundę swoje dotychczasowe rekordy życiowe, meldując się na mecie z identycznym wynikiem 57,49. Tym samym obaj musieli zmieścić się na pierwszym stopniu podium. Na szczęście organizatorzy byli doskonale przygotowani i nie tylko dysponowali szerokim podium, ale i dwoma złotymi medalami.

- Fantastyczna rywalizacja chłopaków na zawodach to wynik podobnej, choć bardzo koleżeńskiej, na treningach. Obaj są przyjaciółmi także poza pływalnią, co przekłada się na wspieranie i pomoc w ciężkim treningu pływaka. Tym razem w Giżycku w klasyfikacji generalnej lepszy był Konrad, który z dorobkiem złotych medali we wszystkich czterech startach, zajął ze sporą przewagą punktową miejsce pierwsze - informuje Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork. - To były bez wątpienia zawody Konrada. Zanotował rekordy życiowe w trzech startach, w czwartym płynąc po raz pierwszy w tym sezonie na 400m stylem dowolnym wywindował czas na doskonały poziom 4:23,80, co okazało się być najwartościowszym wynikiem punktowym całych zawodów w kategorii juniorów. Bardzo cieszy doskonała dyspozycja naszego zawodnika, który jest najlepszym przykładem na to, że zaangażowana praca na treningach owocuje na zawodach. Jakub Grapentyn, nasz najlepszy grzbiecista, obok drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej przywiózł z Giżycka trzy złota i srebro oraz trzy rekordy życiowe.

Do fantastycznego poziomu chłopaków dopasowała się też najbardziej utytułowana pływaczka MAL WOPR, Nadia Walentynowicz. Nadia również  czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium, a w każdym ze startów zdobywała ponad 500pkt wielobojowych FINA. Świadczy to o bardzo wartościowych wynikach, z których najlepszy na 50m stylem grzbietowym wyniósł aż 593pkt. Cała w srebrze wyjechała ze stolicy żeglarstwa specjalistka stylu klasycznego, Liliana Szpaczyńska. Lila nie tylko czterokrotnie wywalczyła srebro, ale też zanotowała dwa najlepsze wyniki w sezonie i dwa nowe, płynąc w sezonie po raz pierwszy dystanse 200m stylem klasycznym i dowolnym.

- „Również czterema medalami może po zawodach pochwalić się Kamil Czarnota, który zdobywając srebro i trzy brązy, poprawił przy okazji znacząco swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje jego wynik na 100m stylem dowolnym, gdzie już tylko 0,81s brakuje mu do przekroczenia upragnionej granicy minuty - informuje Iwona Ciecholewska. - Trzy medale w każdym z kolorów oraz trzy doskonałe rekordy życiowe to giżycki dorobek Igora Jastrzębskiego, którego postawa na treningach i postęp w wynikach rokuje doskonale na kolejne starty. Po dwa medale dorzucili do pęczniejącego worka wracająca do treningów po miesięcznej absencji Magda Mroczek, która zdobyła złoto i brąz oraz najmłodszy ze startujących w Giżycku, Kacper Patoka. Ten ostatni może się pochwalić występem na 100m stylem dowolnym, gdzie dystans czterech długości pływalni pokonał w doskonałym czasie 1:14,50, będącym aż o 5s lepszy niż dotychczasowy. Ostatni, brązowy krążek, który przypieczętował doskonałe 7 miejsce MAL WOPR w klasyfikacji medalowej, zdobył Sławomir Szpaczyński. Sławek z pewnością czuje niedosyt po minionych zawodach, bowiem zanotował też dyskwalifikację spowodowaną przedwczesnym startem. Dwukrotnie za podium uplasował się średni z braci Patoka, Dawid, ale zaliczył przy okazji rekord życiowy na 100m stylem dowolnym oraz trzy najlepsze wyniki w sezonie. Podobny dorobek przywiózł z  sobą Cyprian Piróg, a dwoma najlepszymi wynikami w sezonie i rekordem życiowym może pochwalić się po zawodach Zuzanna Suska.

Pływacy malborskiego WOPR spisali się na licznie obsadzonych zawodach w Giżycku doskonale. W gronie ponad 400 zawodników z 31 klubów z całej Polski, nie tylko wywalczyli wiele doskonałych wyników i tytuły najlepszych zawodników, ale też wywieźli z Giżycka 28 medali, w tym aż 13 z najcenniejszego kruszcu. Raz po raz stawali na podium ciesząc się wspólnie ze zdobywanych trofeów. Cieszy doskonała atmosfera w klubie, która dopinguje pływaków do rywalizacji, a co za tym idzie podnoszenia poziomu umiejętności.

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork