Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ewakuacja na farmie wiatrowej – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Ewakuacja na farmie wiatrowej – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 13 interwencji. Dotyczyły one m.in. martwych dzików w cieku wodnym, plamy oleju na jezdni, a także zadymienia w piwnicy. Kilka interwencji dotyczyło dowozu seniorów do punktów szczepień. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów – traw i śmietników. Ratownicy przeprowadzili ewakuację osób z podnośnika oraz pomogli ZRM. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Malborscy policjanci, tak jak każdego dnia, w miniony weekend przeprowadzili kolejne wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wzorem poprzednich tygodni szczególnym kontrolom były poddane miejsca większych skupisk osób. Funkcjonariusze przypominali o obowiązujących obostrzeniach i stanowczo reagowali na lekceważące zachowania.

 

 

 

 

Ewakuacja osób z podnośnika.

Do zdarzenia doszło w środę, 14 kwietnia w godzinach porannych. O godzinie 10.20 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o dwóch osobach potrzebujących ewakuacji z mechanicznego podnośnika na farmie wiatrowej w Gnojewie gm. Miłoradz. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że po awarii mechanicznego podnośnika, ewakuacji wymaga dwóch mężczyzn uwięzionych w koszu urządzenia na wysokości około 18 m. Mężczyźni wykonywali prace konserwacyjne.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozstawieniu drabiny SCD-37. Ratownik w koszu drabiny dostał się w pobliże osób uwięzionych w koszu wysięgnika. Mężczyźni zostali pojedynczo ewakuowani na ziemię, nie wymagali pomocy medycznej. Po 47 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 6 ratowników.

 

 

 

 

Martwe dziki w kanale Stary Nogat.

W czwartek, 15 kwietnia br. o godz. 09.39 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o martwych dzikach w Starym Nogacie obok miejscowości Ząbrowo. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i jeden zastęp z OSP Miłoradz z łodzią płaskodenną. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził obecność martwych dzików w kanale wodnym Stary Nogat.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu brzegu kanału Stary Nogat na odcinku około 5 km w kierunku Michałowa w celu lokalizacji padniętych zwierząt. Ratownicy zlokalizowali 10 dzików rozmieszczonych w różnych częściach kanału i w odległościach 4-6 m od brzegu (4-6m). Po zwodowaniu łodzi, strażacy w pełnym zabezpieczeniu (ubrania ochronne, rękawice i maski) z łodzi przy użyciu bosaków sprowadzali martwe zwierzęta na brzeg rzeki. Łącznie wyłowili 15 martwych zwierząt. Ratownicy przewieźli truchła przy pomocy Manitu w wyznaczone miejsce. Na miejsce zdarzenia przyjechał przedstawiciel Wód Polskich, któremu przekazano miejsce objęte działaniem ratowniczym. Wcześniej o zaistniałej sytuacji poinformowany został Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Po 6 godz. 43 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 11 ratowników.

(więcej na https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/33091,malbork-martwe-dziki-w-kanale-stary-nogat)

 

 

 

 

Policyjne kontrole na terenie miasta.

Jak w każdy weekend, wielu mieszkańców poświęca swój czas na aktywność na świeżym powietrzu oraz zakupy. O bezpieczeństwo m.in. w sklepach wielkopowierzchniowych, osiedlowych oraz miejscach gromadzenia się mieszkańców zadbali policjanci naszego powiatu, którzy wspólnie z innymi służbami przeprowadzali kolejne wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie transmisji koronawirusa. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. W trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w miejscach większych skupisk policjanci stanowczo reagowali wobec tych, którzy nie przestrzegali obowiązujących przepisów sanitarnych. Funkcjonariusze wspólnie z sanepidem kontrolowali takie miejsca jak sklepy, siłownie, kluby fitness oraz punkty usługowe takie jak restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne czy hotele.

 

 

 

 

W tym miejscu funkcjonariusze apelują o odpowiedzialność w zakresie przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1 tys. zł, może skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Stosowanie się do obostrzeń przez nas wszystkich sprawi, że nie będziemy musieli podejmować interwencji wobec osób, które nie stosują się do obowiązujących ograniczeń. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Noszenie maseczki na brodzie nie pomoże nam ograniczyć rozprzestrzeniania się tego niewidzialnego wroga, jakim jest COVID-19. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do tych czasów sprzed pandemii.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.