Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Starostwo Powiatowe zachęca do wzięcia udziału w wojewódzkiej konferencji konsultacyjnej dotyczącej polityki młodzieżowej.

Malbork. Starostwo Powiatowe zachęca do wzięcia udziału w wojewódzkiej konferencji konsultacyjnej dotyczącej polityki młodzieżowej. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
We wtorek, 13 kwietnia br. odbędzie się wojewódzka konferencja konsultacyjna, podczas której młodzi ludzie z województwa pomorskiego będą mogli zgłosić pomysły do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Starostwo Powiatowe w Malborku zachęca organizacje pozarządowe pracujące właśnie w tym obszarze, a także prowadzące dedykowane działania z młodzieżą do uczestniczenia w konferencji.

 

W konsultacjach „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” skierowanych do młodzieży, uczniów, studentów i doktorantów, podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

 

 

 

 

Dyskusje, w ramach konsultacji, podzielone są na sześć tematów:
1. Edukacja i szkolnictwo wyższe.
2. Rynek pracy i przedsiębiorczość.
3. Społeczeństwo obywatelskie i kultura.
4. Polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa.
5. Zdrowie i sport.
6. Ekologia i klimat.

 

 

 

Pomorskie konsultacje rozpoczną się 13 kwietnia br. o godz. 17. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy https://strategiadlamlodych4.webankieta.pl/ Zapisy do poniedziałku, 12 kwietnia do godziny 12.

 

 

 

 

Konsultacje, z powodu epidemii, będą odbywać się w formie wideokonferencji. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad tworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”. Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek i Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. 

 

 

 

 

Informację przekazała: Sylwia Grabowska, Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku

 

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.