Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany uderzył samochodem w barierki przed tunelem na de Gaulle’a – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 29 marca 2021, 11:28
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Pijany uderzył samochodem w barierki przed tunelem na de Gaulle’a – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 30 interwencji. Dotyczyły one m.in. pomocy w otwarciu mieszkania, zanieczyszczonej wody w cieku wodnym oraz uszkodzonej rury pod jezdnią. Kilka interwencji dotyczyło rozwożenia maseczek dla mieszkańców oraz transportu seniorów do punktu szczepień. Strażacy wyjeżdżali do 13 pożarów – traw, śmietników, drzewa, zarośli, snopka słomy oraz samochodu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce kolizji i wypadku drogowego, a także usunęli nadłamany konar drzewa.

 

 

 

 

LPR zabrał poszkodowanego w wypadku w Mątowach Małych.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 marca br. O godzinie 10.56 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Mątowy Małe. Zadysponowano zastęp straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępu do miejsca zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym zastał samochód osobowy marki Mercedes na poboczu drogi opierający się o drzewo. W środku znajdował się mężczyzna. Funkcjonariusze policji byli już na miejscu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (badanie urazowe, udrożnienie dróg oddechowych) oraz wydobyciu mężczyzny z pojazdu. Po dojeździe ZRM, strażacy przekazali poszkodowanego. Decyzją kierownika ZRM, wezwano do poszkodowanego LPR. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko do czasu lądowania i odlotu. Po 2 godz. 21 min. zakończono działania, w których udział brało łącznie 4 ratowników.

 

 

 

 

Pijany uderzył samochodem w barierki przed tunelem na de Gaulle’a.

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 marca br. przy wjeździe do tunelu pod przejazdem kolejowym na ulicy de Gaulle’a w Malborku. O godzinie 12.34 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w barierki na DW515 ul. de Gaulle’a .

Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Opel Insygnia po uderzeniu w barierki. W środku znajdował się mężczyzna. Policja była również obecna na miejscu. Ruch na drodze został wstrzymany w obu kierunkach.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (badanie urazowe, wsparcie psychiczne, opatrunek na ranę ręki) oraz przekazaniu poszkodowanego przybyłemu na miejsce ZRM. Strażacy przeprowadzili neutralizację i sorpcję płynów eksploatacyjnych, po czym wprowadzili ruch wahadłowy i kierowali ruchem. Ratownicy usunęli uszkodzoną barierkę przy pomocy piły szablastej i ułożyli ją na poboczu, a elementy barierki zabezpieczyli taśmą ostrzegawczą. Po dojeździe lawety, pomogli w załadunku auta. Po usunięciu resztek powypadkowych z jezdni, działania zakończyli po 2 godz. 15 min., w których udział brało łącznie 7 ratowników.

(czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32928,malbork-kolizja-przed-tunelem-na-de-gaullea-kierow)

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.