Wydanie nr 331/2022, Niedziela 27.11.2022
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Festiwal Przysmaku Wielkanocnego - potrawy tradycją malowane.

Nowy Staw. Festiwal Przysmaku Wielkanocnego - potrawy tradycją malowane. fot. TvRegionalna24.pl
Nietypowe czasy wymagają wyjątkowej formy organizacji imprez. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa, coroczny Festiwal Przysmaku Wielkanocnego odbył się bez publiczności, w zaciszu Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki. Mimo tych przeciwności, ponad 60 potraw, ciast i nalewek zostało zgłoszonych do tegorocznego konkursu.

 

Festiwal Przysmaku Wielkanocnego od kilku lat na stałe zagościł w kalendarzu imprez organizowanych przez Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki. Kilkanaście dni przed świętami Wielkiej Nocy mieszkańcy Nowego Stawu i okolic spotykali się, by wspólnie poczuć nadchodzący klimat i niezwykły smak świąt wielkanocnych. Niestety, w związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi na terenie całej Polski obostrzeniami, tegoroczna formuła konkursu musiała ulec zmianie i odbyła się bez udziału mieszkańców.

 

 

 

W czwartek, 25 marca br. podczas tego niezwykłego wydarzenia kulinarnego obecna była wyłącznie komisja w składzie: Tomasz Bojarczuk, Marcin Szesza, Marek Szczeciński i Anna Uzdowska, która spróbowała wszystkich ponad 60 potraw, ciast oraz nalewek. Która z potraw zachwyciła podniebienia szacownej komisji? O tym dowiemy się już wkrótce.

Zapraszamy państwa do obejrzenia materiału wideo.

 

Komisja tradycyjnie oceniła i wyłoniła zwycięzców tegorocznego Festiwalu.

1. NAJLEPSZA POTRAWA - Elżbieta Kinder za „Tort wielkanocny” oraz Dawid Stankiewicz za „Koszyk Wielkanocy”.

2. NAJLEPSZE CIASTO - Justyna Szczecińska za „Mazurka wielkanocnego” oraz Joanna Zalewska za „Bezę świąteczną”.

3. NAJLEPSZA NALEWKA - Joanna Pępek za „Nalewkę wiśniową”.

Również tego dnia komisja oceniła Palmy Wielkanocne, które swoim pięknym wyglądem uświetniły spotkanie. Wybór był bardzo trudny i postanowiono wyróżnić wszystkich jednakowo.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu - Sołectwu Lubstowo, Sołectwu Lipinka, Sołectwu Chlebowo, Sołectwu Dębina SHR, Sołectwu Mirowo, Teresie Rudnik, Magdalenie Loryś, Wiktorii Wójcik, Agnieszce Rafał, Oldze Sobocińskiej z mamą, Annie Skarżyńskiej, Wiktorii Szczecińskiej, Małgorzacie Dąbrowskiej oraz dzieciom z Przedszkola gr. IV Motylki.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.