Wydanie nr 170/2021, Sobota 19.06.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Michalina, Borzysław, Gerwazy, Odo, Protazy, Julianna, Eurydyka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Falstart najmłodszych pływaków na zawodach w Słupsku.

  • Wydanie nr 170/2021
  • 23 marca 2021, 09:10
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Falstart najmłodszych pływaków na zawodach w Słupsku. fot. MAL WOPR
Na dobre już rozpoczęli sezon startowy zawodnicy MAL WOPR Malbork. Po juniorach, na słupkach startowych w Słupsku stanęli pływacy z najmłodszej kategorii wiekowej, 10-11 lat. Malbork reprezentowała dwójka jedenastolatków - Kacper Patoka i Jan Pindel.

 

Obaj pływacy na słupskich zawodach w Lidze Województwa Pomorskiego wystartowali w tych samych konkurencjach na dystansach 50m stylem motylkowym oraz 200m stylem dowolnym. I niestety obaj w pierwszym starcie zaliczyli dyskwalifikacje.

- „Przyczyniła się do tego z pewnością długa przerwa w startach na zawodach, to wciąż młodzi zawodnicy, którzy nadal nabierają doświadczenia i pewności siebie” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR. - „Kacper zbytnio się pospieszył ze skokiem zaliczając falstart, zaś Janek pomagał sobie na dystansie kraulowymi ruchami nóg. Niepowodzenie starali się odrobić w drugim z wyścigów, gdzie może nie popłynęli doskonale, ale zarówno uzyskane czasy, jak i miejsca są zadowalające. Osiem długości pływalni Kacper pokonał w czasie 2:57,05 i zajął 13 miejsce w gronie 45 pływaków. Janek z kolei potrzebował na ten dystans nieco ponad 3 minut (3:00,81), co dało mu 17 lokatę”.

 

 

 

 

Malborscy młodzi pływacy wyjechali ze Słupska z małym niedosytem, jednak nie należy zapominać, że wciąż nabierają oni doświadczenia i uczą się pokonywać stres związany z rywalizacją.

- „Już w najbliższy czwartek kolejni zawodnicy MAL WOPR zmierzą się z rywalami. Tym razem szóstka  zawodników 13 letnich weźmie udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które są odpowiednikiem Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej” - podsumowuje Iwona Ciecholewska.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.