Wydanie nr 226/2022, Niedziela 14.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kontrowersje wokół przydziału lokatorskiego przy Pasteura 12.

Malbork. Kontrowersje wokół przydziału lokatorskiego przy Pasteura 12. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak to często bywa, trudno doprowadzić do tego, by wszystkich naokoło zadowolić. Jak się okazuje, podobnie rzecz się ma z nowo oddanym budynkiem mieszkalnym przy ulicy Pasteura 12 w Malborku.

 

Do redakcji TvRegionalna24.pl napisała jedna z mieszkanek Malborka, która nie ukrywa swojego zbulwersowania zaistniałą sytuacją, związaną z przydziałem lokatorskim do nowego budynku wybudowanego przy ulicy Pasteura 12 w Malborku.

- „Wraz z innymi mieszkańcami jesteśmy zbulwersowani decyzją Burmistrza Miasta Malborka. 1 Lutego 2021 roku został oddany do użytku budynek komunalny przy ulicy Pasteura w Malborku. Wymogi jakie postawił Pan Burmistrz, o czym również pisały malborskie media, jasno mówiły, że lokal nie zostanie przydzielony osobom konfliktowym. Otóż przy ul. Westerplatte (nr do wiadomości redakcji) mieszkają dwie rodziny. Pani Elżbieta R. oraz Anna G. dwie siostry wraz ze swoimi rodzinami. Osoby te przez wszystkie lata dokuczały sąsiadom, niszczyły tereny zielone, garaż, bramę wjazdową, zostawiały odchody swoich zwierząt na klatce schodowej, wyzywały nas sąsiadów. Pani Elżbieta została skazana prawomocnym wyrokiem Sądu Karnego w Malborku za zniesławienie zarządcy wspólnoty ul. Westerplatte (nr do wiadomości redakcji). Wielokrotnie były na nie skargi, petycje podpisane przez sąsiadów do ZGKiM w Malborku. Mimo nadesłanej do Urzędu Miasta opinii oraz dokumentów w sprawie tych dwóch pań, Pan burmistrz przydzielił tym paniom dwa nowe lokale mieszkalne w budynku przy ul. Pasteura. Dla naszego burmistrza stało się nieważne to, co było ustalone wcześniej. Było wiele rodzin zainteresowanych lokalami, wiele osób spełniało wszystkie warunki, ale Pan Burmistrz Charzewski akurat wybrał dwie bardzo konfliktowe osoby tym samym pozbawił mieszkań dwóch innych rodzin. Czy te argumenty nie powinny skłonić do ponownego wyjaśnienia okoliczności przyznania tym osobom lokalu?” - czytamy w przesłanym do naszej redakcji mailu.

 

 

 

 

Jak to tak naprawdę było z tym przydziałem lokali? Jak to się stało, że wbrew ogólnie przyjętym zasadom, wspomniane rodziny uzyskały jednak ten przydział lokatorski? Czy włodarz naszego miasta nie ma sobie niczego do zarzucenia w związku z zaistniałą sytuacją? Z tymi i innymi pytaniami zwróciliśmy się do malborskiego magistratu.

 

 

 

 

Konflikt ostatecznie został rozwiązany.

W odpowiedzi Zastępca Burmistrza Miasta Malborka, Jan Tadeusz Wilk poinformował, że decyzja o przyznaniu mieszkań komunalnych lub socjalnych podejmowana jest przez Burmistrza Miasta Malborka po wcześniejszym zapoznaniu się z opinią Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

- „Dla władz miasta zaspokojenie oczekiwań mieszkańców w zakresie zapotrzebowania na lokale z zasobów komunalnych gminy jest celem priorytetowym. Stale podejmujemy wysiłki, aby pozyskać środki na budowę nowych obiektów oraz na remonty i adaptację istniejących mieszkań, które obecnie nie spełniają współczesnych standardów” - informuje Zastępca Burmistrza. - „Efektem tych działań jest między innymi wybudowanie nowego bloku przy ul. Pasteura 12 z 42 mieszkaniami. W przygotowaniu są projekty budowy kolejnych budynków - między innym te planowane przez MTBS”.

 

 

 

 

Zastępca Burmistrza podkreśla, że przy zatwierdzaniu ostatecznej listy przydziału lokali przy ulicy Pasteura 12 brane były pod uwagę wszystkie znane okoliczności sporu.

- „Konflikt pomiędzy mieszkańcami budynku przy ul. Westerplatte (nr do wiadomości redakcji) również nie był tajemnicą ani dla Komisji Mieszkaniowej ani dla Burmistrza. Strony sporu oskarżały się wzajemnie o niewłaściwe zachowanie i nieprzestrzeganie norm społecznych. Finalnie o interwencję proszone były zarówno policja jak i straż miejska. Dążąc do ostatecznego rozwiązania konfliktu Komisja oraz burmistrz podjęli decyzję o przydziale dwóm rodzinom mieszkań w innym budynku. Zdumienie wzbudza więc fakt, że jedna ze stron wyraża publicznie niezadowolenie z decyzji, dzięki której jej problem został rozwiązany a prośby spełnione” - informuje Zastępca.

- „Nieprawdą jest również stwierdzenie (...), że „dla naszego burmistrza stało się nieważne to, co było ustalone wcześniej. Było wiele rodzin zainteresowanych lokalami, wiele osób spełniało wszystkie warunki, ale Pan Burmistrz Charzewski akurat wybrał dwie bardzo konfliktowe osoby, tym samym pozbawił mieszkań dwóch innych rodzin”. Decyzja burmistrza nie pozbawia nikogo lokalu a wręcz przeciwnie. Mieszkania, które opuściły osoby przeniesione na ul. Pasteura, zostały do dyspozycji burmistrza i w najbliższym czasie zostaną przydzielone rodzinom oczekującym na lokal komunalny” - podsumowuje Zastępca Burmistrza.


 

 

 

Niezadowolenia ciąg dalszy.

Jednak to nie koniec kontrowersji wokół nowego przydziału lokatorskiego do nowego budynku mieszkalnego przy Pasteura 12. W tej sprawie napisała do nas również mieszkanka budynku sąsiadującego z tym nowym budynkiem.

- „To wstyd, żeby na 2 rodziny zabrakło tam mieszkania i z tym się nie pogodzimy. Nasz budynek był dawno do rozebrania i teraz będą go rozbierać, lecz teraz to wątpimy czy zostanie rozebrany ten budynek, bo my na to nie pozwolimy. Dlaczego, a dlatego że na stare i piece nie przeniesiemy się jak tu zabrakło dla nas na 2 rodziny mieszkania, co mamy wilgoć i smród i nikogo to nie interesuje. W nowym bloku z centralnym i w ciepełku płacą 230 zł, a my w tym syfie płacimy 380. Czy to żart? Myślę że tak. Dlatego proszę o pomoc, jak ZGKiM chwali się nowym blokiem nie interesując się stojącym obok blokiem” - czytamy w przesłanym do redakcji TvRegionalna24.pl mailu.

 

 

 

 

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do wywołanego przez mieszkankę Malborka Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku. W odpowiedzi Władysław Krawczyk, Prezes Zarządu poinformował, że zgodnie z wieloletnim planem zagospodarowania gminnego zasobu mieszkaniowego na lata 2018-2022 budynek przy ulicy Pasteura 15 nie został przewidziany do rozbiórki. Do rozbiórki z kolei w tym planie przewidziany jest przy tej ulicy budynek nr 11.

- „Aktualnie budynek jest wykwaterowany. Oczekujemy na zgodę konserwatora na jego rozbiórkę. Natomiast Zarząd ZGKiM w Malborku Sp. z o.o. nie uczestniczył bezpośrednio w doborze najemców na nowy budynek, bowiem była to kompetencja Społecznej Komisji Mieszkaniowej i Burmistrza Miasta Malborka, który za zgodą Rady Miasta Malborka sfinansował realizację tego zadania” - podkreśla Władysław Krawczyk.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wojak
Wojak 12.06.2021, 23:16
Z JW będą teraz blisko na lody...
Krzyś
Krzyś 27.03.2021, 21:51
Zastanawiam się nad jednym, mieszkania te są przydzielane osobą , które mają kiepskie warunki mieszkalne a na Westerplatte są b. dobre warunki, jest c. o, woda i gaz i o co w tym wszystkim chodzi?? Tylko o to że te panie nie umia żyć z ludźmi i są konfliuktowe to z tego powodu pozbywa się ludzi, którzy mają albo nie mają żadnego mieszkania . To przykre że Burmistrz nie kieruje się rozsądkiem tylko... no właśnie czym!!
Edek
Edek 28.03.2021, 15:10 (odpowiedź do Krzyś)
Konfliuktowe
Czytam
Czytam 20.03.2021, 17:38
Poznasz głupiego po czynach jego
Pracownica Bomi
Pracownica Bomi 20.03.2021, 15:01
Z Bomi ją źle pamiętamy.
To że kradła na potęgę to zaczynała swoje przestępcze działania -samooksleczając się,wyłudzając tym samym odszkodowanie i tym samym idąc na zwolnienie lekarskie i tam też pobierając świadczenie.
Dzisiaj łazi do Marczuka-zmyśla niestworzone historie,a ten daje jej L4,potem ma z niego bekę no i z pracodawcy.

To schemat działania tej pani...

Lepiej jej nie zatrudniać i nie mieć z nią i jej rodziną nic wspólnego.
Milka
Milka 20.03.2021, 07:20
Przykro się to czyta. Dostać mieszkanie za DARMO gdzie inni splacaja kre dyt 30 lat . Szkoda,że nikt nie pomyślał o ludziach w FIDESIE,pracują ale nie stać ich na własne M. A może też chcieliby ułożyć sobie życie z kimś ale jak ?
Asia-recepcja
Asia-recepcja 19.03.2021, 21:28
Mieliśmy tę nieprzyjemność poznać tą osobę,pracując razem w szpitalu. Już pierwszego dnia,dała się poznać jako osoba która ma nierówno pod sufitem. Z dnia na dzień sytuacja z tą osobą tylko się pogarszała i po zapoznaniu się z nią-każdy mówił to samo "to chora kobieta". Nie chcę nikogo obrażać,bo nie o to chodzi mi w tym wpisie,ale naprawdę-nikt z naszej załogi nie powie o tej pani nic dobrego. I długo z nami nie była-na szczęście. Nigdy nie chcielibyśmy by ktoś taki z nami pracował...a co dopiero mieszkać z kimś takim? Tragedia.
W szoku
W szoku 20.03.2021, 08:07 (odpowiedź do Asia-recepcja)
Wie pani co , ja tez pracuje w szpitalu na recepcji i jedyna Pani Asia to nasza kierowniczka (kobieta z klas) daleko jej do wypisywania takich kłamstw .
Panią Elę również znam i nie napisze takich głupot jak pani .
Dochodzę so wniosku , że kradnie pani profil osoby która pani nie jest ?
Skoro twierdzi pani i oskarża człowieka proszę podać swoje dane .Z chęcią się z panią skontaktuje , gdyż dochodzi tu do jawnego przestępstwa , wypowiada się pani z załogę szpitala co jest strasznym kłamstwem , napewno tego tak nie zostawię i sprawę zgodzę do tv Malbork
Asia-recepcja
Asia-recepcja 20.03.2021, 15:10 (odpowiedź do W szoku)
A gdzie w moim komentarzu jest napisane o kogo chodzi?!
Ha ha ha,uderz w stół a nożyce same się odezwą :)
Mitomanka...
Nasza załoga jest niezmienna od kilkunastu lat,niektórzy są od kilkudziesięciu i taka pani NIKT,nie zmieni tego że nikt jej tu nie chce.
Grzegorz
Grzegorz 20.03.2021, 08:56 (odpowiedź do W szoku)
A to ciekawe skąd ta radość wynikała na sterylizacji narzędzi i na recepcji ...po odejściu Pani. Tam też zaczęła się psychicznie pastwić nad jedną starsza koleżanka . Taki charakter ma kobieta . Gdzie się nie pojawi są konflikty i ataki tej Pani na słabszych ludzi. Jest to znana osobistość w Malborku . Ta Pani nie cieszy się dobrą opinią .
Iwona
Iwona 19.03.2021, 10:45
Dzueń dobry.
My także otrzymaliśmy swoje "M" na ul.Pasteura i przyznam że jesteśmy przerażeni tym,że te dwie rodziny będą z nami mieszkały. Większość lokatorów jest tym przygnębiona i że strachem patrzy w przyszłość,ponieważ o tych rodzinach bardzo złe są opinie. Nie trzeba ich znać,by usłyszeć o nich same złe rzeczy. Nikt nigdy nic dobrego o tych paniach i ich rodzinach nie powiedział. To,że jest alkohol,libacji,awantury-to każdy wie,ale naprawdę robią te osoby jeszcze gorsze rzeczy,np kradną ze sklepów i okradną ludzi...
Potrafią zrujnować ludziom życie,szantazują i piszą donosy do różnych instytucji...podrabiają podpisy na dokumetach-tak ludzie mówią...niszczą wszystko po drodze.My boimy się także o nasze dzieci,córki tych Pań źle się prowadzą.Są źle wychowane,na alkoholu i papierosach,na prostytucji swoich matek.
Panie Burmistrzu! DLACZEGO PAN NAM TO ZROBIŁ?! Zamiast się cieszyć,żyjemy w strachu i przerażeniu.
Życzliwy
Życzliwy 02.04.2021, 04:54 (odpowiedź do Iwona)
Żyć swoim życiem a nie interesować się nimi a będzie ok. Osoby tych pan omijać
Teść
Teść 19.03.2021, 18:46 (odpowiedź do Iwona)
Strachu i przerażeniu
Jadwiga
Jadwiga 19.03.2021, 15:40 (odpowiedź do Iwona)
Nikt nigdy nic dobrego nie powiedział ?
Beata
Beata 19.03.2021, 11:46 (odpowiedź do Iwona)
Bzdury!Bzdury !Bzdury!
Kamilka
Kamilka 19.03.2021, 10:51 (odpowiedź do Iwona)
Ale panią poniosło
Beata
Beata 19.03.2021, 09:37
Uważam, że każdy myślący człowiek czytając te wszystkie bzdury widzi że to nie Elżbieta R i Anna G są te złe!Bardzo podziwiam obie panie bo nie jeden z nas nie wytrzymałby takiego nękania!Widać gołym okiem że kobiety ,które je tak oczerniają poprostu żyją tym by zatruwać innym życie!Straszą tvn,piszą donosy bez pokrycia a nie potrafią pokazać twarzy!Niech chociaż pod jedną bzdurą którą wypisują się podpisza!Nie mają takiej odwagi bo wiedzą że kłamią!My jako społeczeństwo naszego miasta powinniśmy stanąć w obronie obydwu nękanych pań !Nie powinniśmy pozwolić na to by takie ,,chore kobiety'' bo inaczej nie można ich nazwać bezkarmie je nękały bo każdy z nas może paść ich ofiarą !One poprostu tym żyją!
Jagoda
Jagoda 19.03.2021, 11:39 (odpowiedź do Beata)
Bardzo mądre pani pisze p.Beato ponieważ te oczernione panie były lubiane na Westerplatte gdzie mieszkały nie było żadnego konfliktu z nimi ta zazdrosna kobieta powinna udokumentować to wszystko .
Teresa
Teresa 19.03.2021, 09:59 (odpowiedź do Beata)
Dokładnie ...wiadome jest , że od lat rodzina jednej z tych pań nęka i zatorowa im życie :( na Panią Anie pamietam wzywano policję o takie głupoty jak zepsuta klamka od drzwi :(
Wzywany Rex do piesków , że niby maja złe , tych zgłoszeń było masa .I za każdym razem robiła to pani Kasia G z mężem , bratem pani Ani .
Tam normalnie nie dało się żyć Pamietam jak przyjeżdżała pod okna i wyzywała z rodzina ją i jej dzieci , nakłaniała i nakłania swoje koleżanki do gnębienia tych pan .
Proszę państwa gdyby te pani były takie złe , a znam je osobiście i mogę poświadczyć w razie problemów ,gdyby były takie złe nie otrzymałyby mieszkań ...do tego tak bardzo się cieszę , ze polepszyły sobie warunki, ponieważ na Westerplatte nad panią Ania mieszka koleżanka pani Kasi G która razem z nią gnębiły obie siostry . Pani Aniu jeśli Pani czyta ten kom proszę dać , jeśli będzie potrzeba znam prawników i pomogę w oczyszczeniu dobrego imienia . Pozdrawiam T.L
Westerplatte
Westerplatte 19.03.2021, 10:18 (odpowiedź do Teresa )
No tak... Siedzą i piszą między sobą. Wystarczy spojrzeć na treść. Proponuję przeczytać wypowiedź burmistrza ze zrozumieniem . To nie są pomówienia. Same sobie szkodzicie. Wystarczy zasięgnąć opinii zarządcy wspólnoty westerplatte i wszystko będzie jasne. I dzielnicowy i policja i mops ma Was dosyć. Siedzicie i smarujecie na sąsiadów. Proponuję zapoznać się z definicja nekania, bo chyba nie bardzo rozumiecie znaczenie tego słowa.
Terasa B.
Terasa B. 19.03.2021, 14:43 (odpowiedź do Westerplatte)
To chyba takie idealne nie są skoro zarządca wspólnoty podał do sądu??
Westerplatte
Westerplatte 19.03.2021, 15:24 (odpowiedź do Terasa B. )
Podał do Sądu i wygrał.
Justyna
Justyna 19.03.2021, 10:33 (odpowiedź do Westerplatte)
Myślę że nie ja jedna zauważyłam że smarujecie na sąsiadów i nękacie właśnie wy .Cieszę się że obie panie w końcu mogą mieszkać z dala od takich sąsiadów!Ani oczerniane panie ani osoby postronne znające
prawde tego nie robią!
Kasia
Kasia 19.03.2021, 10:28 (odpowiedź do Westerplatte)
Tak orosze panią ,będziemy bronić ,i pisać ile wlezie ,będziemy pisać pozwy na konkretne osoby ,są na to jasne dowody ,nie może być tak że ludzie są nękani i wzywano wszędzie bo jakaś rodzina ma syndrom niekochanej matki
Justyna
Justyna 19.03.2021, 10:17 (odpowiedź do Teresa )
Potwierdzam!Również mogę o tych paniach powiedzieć tylko dobrze!One są ofiarami kobiet,które nękają je od wielu ,wielu lat! Dalej próbują to robić i to chwytami poniżej pasa!Jakim trzeba być człowiekiem by tak robić?I w jakim celu? Wredność i zazdrość ludzka nie zna granic!
Tadeusz
Tadeusz 19.03.2021, 07:54
Artykuł pisany przez jakiegoś pseudodziennikarzy !Wstyd! Czy artykuł pisany na zlecenie ?
Mam nadzieje ,że szybko pozwy się posypią
Michalska
Michalska 18.03.2021, 22:34
Co do ul . Pasteura to kłamstwo i oszustwo , przepraszam może coś im na mózgi padło czy konto z 5G zakuciło im wiadomość to psychiatra się kłania bo tacy nie mogą nas reprezentowali ,Jestem gotowa na wywiad jak potrzeba nie mam nic do ukrycia
Malbork to także moje miasto
Malbork to także moje miasto 18.03.2021, 09:58
Taka patologia jak wyżej wymienione "panie" w niedalekiej przeszłości nie miały prawa być wśród społeczności. Takie osoby,były eksmitowane na obrzeża miast i wsi,nie miały prawa wstępu. Tym bardziej nasuwa się pytanie,dlaczego i co wydarzyło się że obie dostały przydział w noeowybudowanym budynku przy ul.Pasteura.
Pani Elzbieta R. została zwolniona z pracy ze szpitala za kradzieże także danych osobowych...przez lata okradała wraz z mężem Rogaczem (który o dziwo jeszcze nie został zwolniony dyscyplinarnie) #ZGKiM ze środków czystości,sprzętów do koszenia trawy,paliwa...
A Anna G? Pracując w Mulitimedii (roznosząc pocztę)miała dostęp do danych wrażliwych,które wykorzystywały do swoich niecnych celów z siostrą Elzbietą R.
Pamiętajmy!
Decyzję Charzewskiego w sprawie przyznania lokali tym osobom możemy zaskarżyć do Rady Gminy. Musimy pisać odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego od jego decyzji.
Radni i Mieszkańcy Malborku mogą odwołać Charzewskiego poprzez referendum.
Możemy pisać do #UWAGA i do PaństwoWpaństwie a także #TVN nie bójmy się,nie milczmy,bo tym samym dajemy przyzwolenie Charzewskiego na taką prywatę.
Martyna
Martyna 18.03.2021, 10:53 (odpowiedź do Malbork to także moje miasto)
Ile nienawiści i jadu
Jagoda
Jagoda 19.03.2021, 11:47 (odpowiedź do Martyna )
To tylko zazdrość i wscieklosc tej kobiety co oczarnia panią Anie sam jad
Ewa Roznerska
Ewa Roznerska 18.03.2021, 10:11 (odpowiedź do Malbork to także moje miasto)
Ha ha ha takie kom jak wyżej to już doskonały obraz nękania i obsesji
BOŻENA
BOŻENA 18.03.2021, 10:07 (odpowiedź do Malbork to także moje miasto)
Wypisuje w komentarzach, że jest nekana.... Tylko kiedy i jak miałby ktokolwiek ja nękać skoro ludzie pracują, nie interesują się nią. Szkoda, że nie można odworzyc tutaj nagrań jak przyjeżdża pod bloki, domy swoich ofiar i ich wyzywa. Jak jeździ za dziećmi próbuje je zastraszyć. Jeśli byłaby taka niewinna nie zostałaby zwolniona z pracy. Nie dostała by wyroku. Dziś już zdarzyła zrobić rundkę swoim niebieskim sharanem po naszych ulicach. Jest żałosna.
Janusz
Janusz 18.03.2021, 13:08 (odpowiedź do BOŻENA )
Pani komentarze to obraz nękania ludzi , jak można bez dowodów , bez potwierdzeń nękać ludzi ?
Czy pani zdaje sobie sprawę co pani robi ?
Iga
Iga 18.03.2021, 10:16 (odpowiedź do BOŻENA )
Okaże się podobno sprawa w toku za nękanie ;) sąd sprawiedliwy :)
Pani chyba tez jako oskarżona ? :)
Dominika
Dominika 18.03.2021, 10:14 (odpowiedź do BOŻENA )
Widać pani nie pracuje tylko siedzi w oknie i obsesyjnie obserwuje ludzi
Malbork
Malbork 18.03.2021, 10:06 (odpowiedź do Malbork to także moje miasto)
Proszę nie zapomnieć , że pod takimi pismami trzeba się podpisać imieniem i nazwiskiem , oraz pokazać dokument tożsamości ;) udowodnić swoje słowa :)
Tchórze potrafią tylko pisać tutaj a gdzie te pozwy i działania ?
Kasia G
Kasia G 18.03.2021, 10:03 (odpowiedź do Malbork to także moje miasto)
Osrac z zazdrości się możecie
Koparek
Koparek 18.03.2021, 09:05
Nie rozumiem jednego...Niby są takie aroganckie,chamskie i kłótliwe jak piszecie a pomimo wszystko potrafią zachować się z klasą i godnością .To nie one ubliżają w przeciwieństwie do autora tego komentarza...Czy to one używają słów mają coś z głową lub są porąbane ?Widać ewidentnie że to zwykła ludzka zazdrość i złośliwość przemawia przez niektórych .Życze obu paniom wszystkiego co najlepsze w nowych domach a co najważniejsze milszych sąsiadów.

Kolo
Kolo 17.03.2021, 14:08
Taki co nie szanują ludzi wszczynaja burdy mieszkania powinni mieszkać za miastem. Bez.sasiadow.
Niezadowolony.
Niezadowolony. 17.03.2021, 13:03
A co mają powiedzieć ci co zostali na samym początku oszukani przez urząd miasta?
Chodzi mi o ludzi oczekujących na przydział lokalu socjalnego właśnie w tym nowo wybudowanym budynku. Miały być lokale socjalne i komunalne. Obiecali ludziom złote góry z potem nagle stwierdzili że banki nie wyraziły zgody bo niby dofinansowanie bankowe zostało udzielone miastu na budowę tego domu.
Owszem. Zostało udzielone, ale bezzwrotnie...
Resztę dopowiedzieć musicie sobie sami. Malborski urząd miasta to jedno wielkie szambo.
Jadzka
Jadzka 17.03.2021, 12:52
Co zrobić wszędzie była i jest. Niesprawiedliwość moja córka. Mieszka w kawalerce 27 metrowej ma córkę 10 cioletnia i synka rocznego jeszcze ślubu nie mają ponieważ nie stać ich na to na pewno wezmą ślub jak ich będzie stać nie piją alkoholu nie pala papierosów wnusia nie ma warunków na naukę wnuk żeby się pobawić i komu potrzebne mieszkanie urzat że są bez ślubu niech kupią im obrączki wesele. Małe opłaca itd itd ja jestem chorą kobietą też malutke mam mieszkanie mam raka nadciśnienie, astmę, tarczycę i nie mogę chodzić. Sama tylko o kulach dużo by opisywać. I gdzie i. Komu się należy mieszkanie
Maria
Maria 18.03.2021, 05:23 (odpowiedź do Jadzka)
Po co brać ślub lepiej uchodzić jako samotna matka i z tego tytułu pobierać profity a dzieci no cóż też chyba maja ojca to jaka samotna. Zwolnią się 2 mieszkania po tych paniach to córka niech się stara. Tam warunki są dobre a nawet b. dobre, bo jest wszystko tylko że stare budownictwo.
Zdzislaw
Zdzislaw 17.03.2021, 12:55 (odpowiedź do Jadzka)
Każdy jest kowalem własnego losu , jak się nie ma warunków to się dzieci nie rodzi ...proste , córka zdrowa , niech do pracy idzie ,jakoś inni sobie świetnie radzą .
Krzysztof
Krzysztof 17.03.2021, 11:14
A ten kto opublikowal ten artykul niech zasiegnie informacji u zrodla bo z tego co jest wiadomo to pani Kasia G jest skazana wyrokiem sadu karnego apelacyjnego za pobicie Elzbiety R i tu sie kolo nie zamyka nienawisc wziela gore
Westerplatte
Westerplatte 17.03.2021, 12:07 (odpowiedź do Krzysztof)
Co ma wspólnego jakas Kasia G. z przydziałem lokali niewłaściwym ludziom? Chodzi o pozbawienie normalnych warunków mieszkaniowych ludzi, którzy naprawdę tego potrzebują. Nikogo nie interesuje to czy jakaś Kasia ma wyrok czy go nie ma. PANI R. POSIADA WYROK ZA ZNIESLAWOENIE ZARZĄDCY WSPÓLNOTY CO POWINNO AUTOMATYCZNIE JA SKRESLIC Z LISTY LOKATORÓW. Zresztą Krzysztof, Kasia, Iwonka, Bogdan widać komentarze pisane przez obie panie.
Sąsiadka Stare Miasto
Sąsiadka Stare Miasto 18.03.2021, 09:50 (odpowiedź do Westerplatte )
Ma dużo wspólnego , bo to waśnie Kasia G , bratowa pani Ani G robi to wszystko , na każdym kroku wysyła donosy gdzie się da , do pracy Pani Eli .Nie pokryte prawdą oszczerstwa i fałsz !
Jakim trzeba być złym człowiekiem , ile nienawiści i podłości ,tyle lat zmarnować żeby obmyślać plan zniszczenia .Tylko Pani Kasia zapomniała o swoim wyroku ...Spłaciła odszkodowanie a w toku kolejny za nękania .
Pani Kasiu Wesel nie ma , botox drogi , leczenie psychiatryczne prywatnie
Leopold
Leopold 17.03.2021, 12:38 (odpowiedź do Westerplatte )
Widać ludzie byli właściwi :) tylko kłamstwa i zazdrość teraz pewnych osób , którzy próbują swoje prywatne sprawy tu załatwiać
Bogdan
Bogdan 17.03.2021, 11:09
Co za bzdury piszecie!z obiema paniami mieszkalem 20lat! Jak mozna tak obczernic ludzi.poza nimi nikt tu nie sprzatal w potrzebie nikt nie pomogl oprocz tych kobiet!!!policja byla do innych sasiadow mieszkajacych pode mna ! Zazdrosc i nienawiść!!!
Sąsiad
Sąsiad 17.03.2021, 20:01 (odpowiedź do Bogdan)
A pan zapomniał jak na pana policję wzywała p. E. Oj p. Bogdanie chyba coś z pamięcia nie tak !!
Westerplatte
Westerplatte 17.03.2021, 11:14 (odpowiedź do Bogdan)
Odezwał się Pan sąsiad , który za flaszkę zrobi to co mu każą siostrzyczki ...
Kasia
Kasia 17.03.2021, 10:46
Oooo ludzie myślący , znający sprawę wiedzą doskonale , że ten cały donos do tv zrobiła skłócona rodzinka
Danka
Danka 17.03.2021, 09:22
Czego można im zazdrościć... Wyroku karnego? Komorników? Windykacji? Bezrobocia? One nie mają czasu na swoje życie na rodzinę na pracę. Cały swój czas poświęcają na zatruwaniu życia innym i zostały nagrodzone. W tej sytuacji powinni przydzielić im lokale z dala od siebie. Powinny dostać mieszkania wcześniej zdane przez lokatorów.
Majka
Majka 17.03.2021, 07:59
Dobry sposób na nowsze mieszkanie . Trzeba żyć w konflikcie z sąsiadami i nagroda będzie hahaha
Horbowy Joanna
Horbowy Joanna 17.03.2021, 07:46
Człowiek czyta takie bzdury i aż się za głowę łapie!Szkoda że tym światem rządzi taka nienawiść i zazdrość...Skoro owe niby ,,bardzo konfliktowe siostry ''tak bardzo przeszkadzały sąsiadom z Westerplatte to teraz zamiast pisać donosy bez pokrycia powinni się cieszyć prawda?Mają problem z głowy.Ale nie...Teraz trzeba dalej wypisywać bzdury pod ich adresem bo żal ściska co niektórym paniom d....
Iza
Iza 17.03.2021, 10:48 (odpowiedź do Horbowy Joanna )
Prawda ...kto zna sprawę i cała sytuacje wie jak jest ;) A pani Ani G i pani Eli R życzę miłego mieszkania :)
Prawda
Prawda 17.03.2021, 14:22 (odpowiedź do Iza)
Ja Pani życzę,żeby ten Pani obecny kochaś zobaczył Pani anonse jak szukała Pani alfonsów i zdjęcia jak z nimi przyprawia Pani rogi byłemu męzowi. Ale postaram się,by się o tym dowiedział:)
Leon
Leon 18.03.2021, 08:11 (odpowiedź do Prawda)
Ale parodia
Z Westerplatte
Z Westerplatte 17.03.2021, 08:07 (odpowiedź do Horbowy Joanna )
Błędne pani rozumowanie. Skoro te panie sa skłócone ze wszystkimi sąsiadami i z druga klatką, skoro robią coś wbrew innym, skoro są aroganckie , bezszczelne, chamskie i kłótliwe to świadczy że te panie maja coś z głową nie tak. Powinno się ich odizolować z dala od ludzi. To nie ma nic wspólnego z zazdrością tylko że są takie porąbane to w nagrodę dostają nowe mieszkanie ( warunki tam są b. dobre) inni mają gorzej i nie dostaną nowego mieszkania. A może burmistrz zasponsoruje im działkę niech się budują z dala od ludzi i będzie ok
Joaanna
Joaanna 17.03.2021, 13:54 (odpowiedź do Z Westerplatte)
Nie rozumiem jednego...Niby są takie aroganckie,chamskie i kłótliwe jak piszecie a pomimo wszystko potrafią zachować się z klasą i godnością .To nie one ubliżają w przeciwieństwie do autora tego komentarza...Czy to one używają słów mają coś z głową lub są porąbane ?Widać ewidentnie że to zwykła ludzka zazdrość i złośliwość przemawia przez niektórych .Życze obu paniom wszystkiego co najlepsze w nowych domach a co najważniejsze milszych sąsiadów.
Kajka
Kajka 17.03.2021, 06:46
To super p. Burmistrzu , że przydziela pan mieszkanie ludziom ( siostrom) które mają dobry standart mieszkaniowy. Jest c. o jest kanalizacja i są wszystkie wygody. Pozbawia się ludziom którzy mają piece, wilgoć i rozpadające się mieszkanie. Dlaczego i w imię czego ?? . Tym panią powinno się dać mieszkanie w lesie z dala od społeczności skoro nie potrafią z nią żyć.A może to nagroda to wszyscy będziemy tak działać jak te panie !!!
Iwonka
Iwonka 16.03.2021, 21:07
Zazdrość ludzka nie zna granic ...Pani Kasi G nie może spac po nocach , że tak znienawidzona przez nią kobieta dostała mieszkanie
Wspólczuje ich dzieciom
Wspólczuje ich dzieciom 16.03.2021, 17:16
Wspołczuje co za matki biedne dzieci
Kasia
Kasia 17.03.2021, 10:51 (odpowiedź do Wspólczuje ich dzieciom)
Współczuć to trzeba pani dzieciom
iha
iha 16.03.2021, 16:22
Pamiętajcie przy kolejnych wyborach na burmistrza bo ostatnio zapomnieliście i teraz macie za swoje.