Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Jak wygląda postęp prac przy budowie bulwarów?

Malbork. Jak wygląda postęp prac przy budowie bulwarów? fot. TvMalbork.pl - Piotr Wąsowicz
W sierpniu 2020 r. rozpoczęła się modernizacja bulwaru nad Nogatem. Wykonawca do tej pory skończył budowę sanitarnego kolektora tłocznego, wykonał podbudowę na odcinku od mostu drogowego do przystani pasażerskiej, a także docelową nawierzchnię na odcinku przystań pasażerska – wiadukt kolejowy. Wykonano wzmocnienie nabrzeża, trwa budowa chodnika wzdłuż linii brzegowej. Zgodnie z umową, inwestycja ma zostać oddana do użytku w połowie przyszłego roku.

 

A na jakim etapie są prace remontowe? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do wykonawcy robót, firmy Strabag.

 

 

 

 

Prace idą w dość dobrym tempie.

W odpowiedzi Maciej Tomaszewski, rzecznik prasowy Strabag Sp. z o.o. napisał, że w środę, 24 lutego br. rozpoczęły się prace związane z palowaniem pod pomosty widokowe.

- „Zakres budowy pomostów nie obejmuje nurtu rzeki Nogat, pomosty usytuowane będą na prawym brzegu rzeki. W pierwszym tygodniu marca planujemy rozpocząć roboty brukarskie związane z odtworzeniem chodników po budowie sieci wodociągowej w okolicach kościoła Św. Jana Chrzciciela” – informuje Maciej Tomaszewski.

Rzecznik dodaje, że obecnie wykonawca czeka na projekt zamienny na roboty oświetleniowe.

- „Z podstawowego zakresu umowy dotyczących prac związanych z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, pozostało do wykonania wyposażenie przepompowni ścieków. Prace budowlane zgodnie z terminem umownym potrwają do lipca 2022” – podsumowuje.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że modernizacja bulwaru nad Nogatem jest częścią projektu pn. „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku (Faza 2)". Dofinansowanie na jego realizację miasto Malbork pozyskało z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść prawie 11,4 mln zł. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to koniec połowy 2022 r.

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ala
Ala 28.02.2021, 15:50
piękne ujęcia