Wydanie nr 226/2022, Niedziela 14.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Spychacze pod zamkiem. Trwa budowa bulwaru.

Trwająca od sierpnia zeszłego roku modernizacja bulwaru nad Nogatem, mimo panującej zimowej aury, idzie w dobrym tempie. Do tej pory wykonawca skończył budowę sanitarnego kolektora tłocznego, wykonał podbudowę na odcinku od mostu drogowego do przystani pasażerskiej, a także docelową nawierzchnię na odcinku przystań pasażerska – wiadukt kolejowy. Wykonano wzmocnienie nabrzeża, trwa budowa chodnika wzdłuż linii brzegowej. Zgodnie z umową, inwestycja ma zostać oddana do użytku w lipcu przyszłego roku.

 

Prace przy budowie bulwaru nad Nogatem w Malborku rozpoczęły się w sierpniu 2020 r. Do tej pory wydaje się, że prace idą w dość dobrym tempie. Obecnie wykonawca, firma Strabag prowadzi prace budowlane na odcinku pomiędzy przystanią pasażerską a mostem drogowym.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że modernizacja bulwaru nad Nogatem jest częścią projektu pn. „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku (Faza 2)". Dofinansowanie na jego realizację miasto Malbork pozyskało z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść prawie 11,4 mln zł. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to koniec połowy 2022 r.

 

 

 

 

Malborski magistrat zapowiedział, że prawdopodobnie już niedługo w ramach tego projektu rozpocznie się drugie zadanie inwestycyjne związane z budową placu zabaw z punktem widokowym. Ta inwestycja ma powstać między ulicą Parkową a bulwarem. Trwa procedura przetargowa.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.