Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. „To jakiś cyrk” - jak to z tym odśnieżaniem było?

Malbork. „To jakiś cyrk” - jak to z tym odśnieżaniem było? fot. widzowie TvRegionalna24.pl
Co prawda za oknem widać, że zima chwilowo nam odpuściła, jednak nie cichną komentarze dotyczące odśnieżania dróg i chodników na terenie naszego miasta. Mimo zapewnień prezesa ZGKiM w Malborku, Władysława Krawczyka, że wszystko było pod kontrolą, wielu mieszkańców nie zgadza się z tą opinią.

 

Redakcja TvRegionalna24.pl dostaje coraz więcej sygnałów i zdjęć dotyczących nieodśnieżonych chodników i osiedlowych dróg na terenie Malborka. Władysław Krawczyk, prezes ZGKiM w Malborku niejednokrotnie podkreślał w rozmowie z nami, że temat odśnieżania jest pod kontrolą.

- „Od kiedy spadł śnieg, nie było ani razu nikogo, kto by odśnieżył chodniki pod klatkami, a na parkingu niedługo zalęgną się pingwiny! Z parkingu nie idzie wyjechać ani wyjechać, śniegu prawie po "kolana!" Dodzwonić się do ZGKiM-u graniczy z cudem, niby ktoś odbiera telefon (bo słychać rozmowy z biura), ale po chwili połączenie zostaje przerwane i tak w kółko. Czynsz podnoszą kilka razy w miesiącu, ale żeby odśnieżyć to nie ma nikogo i nikogo to wcale nie obchodzi!!! Ogólnie sytuacja odśnieżania chodników w Malborku to jakaś paranoja, nawet z wózkiem z małym dzieckiem nie idzie przejechać” - napisał zbulwersowany mieszkaniec bloku przy ulicy Sienkiewicza.

 

 

 

 

Mieszkanka Malborka tak opisała ulicę Poczty Gdańskiej.

- „To co się dzieje na ulicach i chodnikach miasta to jakiś cyrk! Miasto płynie... od wczoraj chodniki były nie do przejścia, jestem matką więc jak niejedna mieszkanka Malborka odprowadzam dziecko do przedszkola itp. Przy tym drugie dziecko mam w wózku i tu jest problem... musiałabym chyba przefrunąć... przechodzę przez Poczty Gdańskiej. Dziś część odśnieżyli, ale na końcu chodników niespodzianki... Ciągnik, który odśnieża zasypał całkowicie przejazd dla wózków i schody, a z drugiej strony po prostu zostawił sobie ten szłam i odjechał. Droga do przedszkola i powrót do domu zazwyczaj zajmowały mi do 25 minut, wczoraj trwało to 50 minut, bo miejscami musiałam nieść wózek. Chodniki w całym mieście wyglądają tak samo... miasto kompletnie sobie z tym nie radzi”.

 

 

 

 

Jak to jest w końcu z tym odśnieżaniem? Dlaczego wiele miejsc na terenie naszego miasta było i nadal jest zaniedbanych i nieodśnieżonych? Czym spowodowane jest to, że w wielu miejscach, mimo sprzyjającej pogody, nadal zalega śnieg, który utrudnia zarówno pieszym chodzenie, jak i kierowcom parkowanie pojazdów? Kiedy w końcu miasto pozbędzie się tego nadmiaru śniegu?

Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

 

 

 

 

Zużyto już 350 ton soli i 1000 ton piasku.

W odpowiedzi Władysław Krawczyk, prezes ZGKiM w Malborku napisał, że w „Akcji zima” Zakład odpowiedzialny jest za tereny określone przez Urząd Miasta Malborka oraz Wspólnotami, z którymi ma zawarte umowy na utrzymanie czystości letnie i zimowe. Niektóre Wspólnoty nie przedłużyły tych umów.

- „Nadmieniamy, że na terenie miasta Malborka utrzymanie zimowe chodników mają w obowiązku również: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Zarząd Dróg Wojewódzkich, Malborska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Pomorska Grupa Zarządców, KB „Nieruchomości A.Petrykowski, Szenrok” - informuje Władysław Krawczyk. - „Jeśli chodzi o odśnieżanie parkingów to problem jest złożony, bowiem często stoją na nich samochody, co uniemożliwia nam wykonanie prac. Jak do tej pory, to uwag w tym zakresie było naprawdę niewiele. a te które wpłynęły - po uzgodnieniu z koordynatorem z Urzędu Miasta, były na bieżąco realizowane”.

 

 

 

 

Prezes ZGKiM podkreśla, że zimowa akcja realizowana była w całodobowej gotowości i korzystano z następującego sprzętu: 3 pługopiaskarek na samochodach ciężarowych, 4 pługopiaskarek na ciągnikach oraz koparki. W zespole pracowało 12 osób.

- „Na dzień dzisiejszy zużyto w akcji 350 t soli i 1000 t piasku. Należy nadmienić, iż w naszej gestii jest również utrzymanie porządku na przystankach, co do których nie mieliśmy żadnych uwag. Zasadnym jest apel do mieszkańców domków jednorodzinnych o nie usuwanie śniegu z chodników na jezdnię” - podsumowuje Władysław Krawczyk.

 

 

 

 

Zgłoszenia można kierować pod numerami telefonów 55-629-86-00, 55-647-91-68, 722-239-951( całodobowo) lub drogą mailową na adres sekretariat@zgkim.malbork.pl lub eko-standard@zgkim.malbork.pl

 

 

 

Zdjęcia od widzów TvRegionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec Malborka
Mieszkaniec Malborka 26.02.2021, 12:51
Rada dla ZGKiM:
Możecie już zacząć zbierać piasek z ulic nie będzie trzeba kupować na następny rok :) (Czyż nie genialny pomysł jakie oszczędności) :P
Anna
Anna 26.02.2021, 13:47 (odpowiedź do Mieszkaniec Malborka)
bardzo dobry pomysł, ale jest jeden problem. Nie ma ludzi do roboty, wszyscy siedzą na 500 plus i walą nas po tyłku
Jan
Jan 25.02.2021, 21:24
To są jakieś kpiny ten odpowiada za tą część ten za tamtą i winnego nie ma. Nawet mrowki jak tępią to do połowy chodnika bo już nie ich teren. Z trawnikiem to samo połowa skoszona a dalej busz.Mamy na piaskach ulice wjeżdżasz na asfalt ale tylko do zakrętu dalej się urywa i są płyty stare. To są jakieś jaja co się wyprawia.
mieszkaniec
mieszkaniec 25.02.2021, 14:37
Nie zrobiła nic "nasza" elita malborska tej zimy ani w poprzednie haha siedzą cicho przy korycie może nikt tego nie zauważy oj niedługo nieroby jedne- wstyd mi za was !!!
Olek
Olek 24.02.2021, 21:44
Na jednym z parkingów widać czarny olej.
Jarek
Jarek 24.02.2021, 21:37
Ludzie ockniecie się miasto Malbork jest bankrutem, nie stać nas nawet na waciki.
cit
cit 24.02.2021, 18:59
Krawczyk i ZGKiM dawno powinni być na garnuszku MOPSu
Jarek
Jarek 24.02.2021, 21:37 (odpowiedź do cit)
Ludzie ockniecie się miasto Malbork jest bankrutem, nie stać nas nawet na waciki.
lop
lop 24.02.2021, 17:19
często nie trzeba piachu ani soli tylko łopatę, żeby usunąć błoto pośniegowe ..widziałem jak na Dalekiej zamiast łopatą usunąć roztopiony śnieg pracownicy ZGKiM posypywali to piaskiem ,po co ?widocznie prezes kazał
 Obywatel
Obywatel 24.02.2021, 16:44
Co do odśnieżania parkingów to najlepiej teraz zgonić winę na samochody! A wystarczyło by na drzwiach wejściowych do klatek wywiesić ogłoszenie że tego i tego dnia będzie odśnieżanie parkingu i zapewne osoby posiadające samochody dostosowały by się do tego. A swoją drogą do godzin popołudniowych na parkingach stoi mało dochodów a nawet tylko kilka że względu że większość osób dojeżdża samochodami do pracy. Na Sienkiewicza mieszkańcy sami sobie musieli zorganizować akcje zima czyli wzięli się za łopaty i sami odśnieżyli bo na ZGKiM nie było co liczyć!
Alix
Alix 24.02.2021, 16:11
Właśnie tak Charzewski zarządza miastem, że na nic nie ma kasy. Nawet na odśnieżanie. Może zapytajcie się burmistrza jakie projekty unijne zostały wykonane za jego rządów?
Ja
Ja 24.02.2021, 15:17
A co było z domkami na piaskach, w kałdowie i matejki, falata .Co robiła straz miejska
Tadek
Tadek 24.02.2021, 18:12 (odpowiedź do Ja)
Na Matejki przed szeregowym budynkiem mieszkańcy zawsze dbają o porządek.
ktoś
ktoś 24.02.2021, 14:58
a czemu nikt nie pomyślał o tym żeby odśnieżaniem zajęły się osoby na garnuszku MOPS? Co one maja innego do roboty? Panowie do łopat panie do mioteł. A na wiosnę od nowa czyścić ulice a nie tylko siedzieć z dupami i ukrytą prawdę oglądać
RIK
RIK 24.02.2021, 14:52
Hahaha,350t soli i 1000t piachu chyba w ciągu 5-ciu lat!!!!!!!!!!
Porażka Panie Krawczyk!
Porażka Panie Krawczyk! 24.02.2021, 13:52
Osiedle południe...żaden parking nie był odsniezony ani razu !!!!! Masakra gdzie ten szef Zgkim ma oczy ??????
.
Porażka Panie Krawczyk!
Porażka Panie Krawczyk! 24.02.2021, 13:52
Osiedle południe...żaden parking nie był odsniezony ani razu !!!!! Masakra gdzie ten szef Zgkim ma oczy ??????
.
obserwator
obserwator 24.02.2021, 12:41
miasto tego dziadka powinno juz dawno zwolnic bo sie nie sprawdza na tym stanowisku
Jadzia
Jadzia 24.02.2021, 13:24 (odpowiedź do obserwator)
zgadzam się, koniecznie zwolnić Charzewskiego