Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 9 lutego 2021, 14:12
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem. fot. KPP Sztum
W weekend dzielnicowi Posterunku Policji Starym Targu otrzymali zgłoszenie, że w mieszkaniu w miejscowości Śledziówka przebywa mężczyzna, który od tygodnia nie daje oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu, w mieszkaniu zastano skrajnie wycieńczonego i wychłodzonego mężczyznę. Mundurowi natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy oraz wezwali służby medyczne.

 

W sobotę, 6 stycznia br. dzielnicowi Posterunku Policji Starym Targu otrzymali informacje, że w jednym z mieszkań w miejscowości Śledziówka najprawdopodobniej przebywa mężczyzna, który od tygodnia nie daje żadnych oznak życia. Asp. Łukasz Kunecki oraz sierż. szt. Marcin Jesionowski natychmiast pojechali pod wskazany adres. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze próbowali dostać się do mieszkania, jednak nikt nie otwierał. Dzielnicowi postanowili wyważyć drzwi, w czym pomogli im strażacy, którzy również przybyli na miejsce. W pomieszczeniu panowała bardzo niska temperatura. Po chwili zauważono mężczyznę leżącego w łóżku. 65-letni mężczyzna był skrajnie wycieńczony i wychłodzony. Funkcjonariusze natychmiast udzieli mu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.
 

 

 

 

Policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.