Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jedna osoba ranna po wypadku drogowym w Starym Polu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Jedna osoba ranna po wypadku drogowym w Starym Polu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. OSP Stare Pole
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 8 interwencji. Dotyczyły one m.in. zadymienia w mieszkaniu oraz pomocy innym służbom ratunkowym. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów – w pokoju hotelowym, podłogi w mieszkaniu i sadzy w przewodzie kominowym. Ratownicy uratowali przymarzniętego łabędzia, a także zabezpieczyli miejsce kolizji i wypadku drogowego.

 

 

 

 

W piątek od rana malborscy policjanci prowadzili akcję pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Działania miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to oni najbardziej narażeni są na utratę zdrowia, czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi. Podczas akcji funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe i zachęcali do ich noszenia po zapadnięciu zmroku, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na terenie miasta.


 

 

 

Policyjna akcja „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Okres zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok oraz opady powodują, że zarówno piesi jak i rowerzyści są mało widoczni na drodze.

W piątek, 22 stycznia br. malborska drogówka prowadziła wzmożone działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Genezą policyjnej akcji jest troska o bezpieczeństwo tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu. W zderzeniu pojazdu z pieszym, rowerem czy motocyklem szanse niechronionych uczestników ruchu drogowego są nikłe. Działania „NURD” wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnym nadzorem mundurowych zostały objęte te miejsca na terenie powiatu, w których najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych lub jednośladów.

W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci rozdawali niechronionym uczestnikom elementy odblaskowe przypominając, że korzystanie z nich powoduje, że pieszy czy rowerzysta jest bardziej widoczny, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie bezpiecznego manewru. Funkcjonariusze zachęcali do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że jeden mały odblask przyczepiony do ubrania może uratować życie!


 

 

 

Zadymienie w mieszkaniu przy Orzeszkowej w Malborku.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 stycznia br. O godzinie 00.05 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu budynku wielorodzinnego znajdującego się w Malborku przy ulicy Orzeszkowej. Zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej. Na miejscu stwierdzono zadymienie w łazience mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego. Nie było poszkodowanych osób.

Działania podjęte przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kontroli sąsiedniego mieszkania na parterze budynku. Po ustaleniu przyczyny zadymienia - tlące się deski podłogi – ratownicy wycięli około 1 m² podłogi, a następnie wynieśli deski na zewnątrz budynku, po czym dogasili je wodą z wiadra. Po przewietrzeniu mieszkań na parterze budynku, przeprowadzono kontrolę na obecność tlenku węgla, która nie wykazała zagrożenia. Na tym zakończono działania.

 

 

 

 

Kolizja drogowa w Dębinie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 stycznia br. na DK55 w miejscowości Dębina. O godzinie 07.40 dyżurny SKKP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem jednego pojazdu. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. We wskazanym miejscu samochód osobowy marki Nissan Micra znajdował się w przydrożnym rowie po dachowaniu. Jedna osoba poszkodowana o własnych siłach wydostała się na zewnątrz pojazdu.

Podjęte przez strażaków działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Poszkodowany mężczyzna odmówił pomocy medycznej. Na czas prowadzenia działań ratunkowych wprowadzono ruch wahadłowy. Po usunięciu resztek powypadkowych z jezdni zakończono działania.

 

 

 

 

Jedna osoba ranna po wypadku drogowym w Starym Polu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 stycznia br. na skrzyżowaniu DK22 w miejscowości Stare Pole. O godzinie 11.40 dyżurny SKKP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Na miejscu okazało się, że jedna osoba poszkodowana znajduje się w pojeździe. Jeden pas drogi w kierunku Elbląga został zablokowany.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Na czas trwania działań ratunkowych wprowadzony został ruch wahadłowy. Na miejsce zdarzenia przyjechał zespół ZRM, któremu została przekazana osoba poszkodowana. Strażacy pomogli w załadunku uszkodzonych samochodów na lawetę i usunęli resztki powypadkowe. Na tym zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Stare Pole w sile 5 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork i asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: OSP Stare Pole, KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.