Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Jesteśmy gotowi szczepić również w weekendy” - zapewnia szpital w Sztumie.

Mieszkańcy naszego kraju tłumnie przystąpili do zapisywania się na szczepienie przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni najstarsi rocznikiem. Reszta musi cierpliwie wyczekiwać swojej kolejki. Kiedy dokładnie i zgodnie z jakim harmonogramem będziemy szczepieni? Jest to o tyle trudne do określenia, ponieważ rząd co jakiś czas wprowadza kolejne zmiany w harmonogramie. Z medialnych doniesień wynika, że jak dobrze pójdzie, to może latem zaszczepione zostaną roczniki z lat 70 – tych.

 

Rejestracja powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpoczęła się z dniem 15 stycznia br. Zdaniem rządzących cała procedura ma być prosta i bezpieczna. Zarejestrować się można na kilka sposobów – on-line, przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

 

 

 

 

W powiecie sztumskim, zgodnie z informacjami podanymi na stronach ministerstwa, ma być dostępnych 9 punktów szczepień, z czego 3 w Sztumie, po jednym w Starym Targu, Mikołajkach Pomorskich, Szropach, Dzierzgoniu, Myślicach i Starym Dzierzgoniu. Jak na dzień dzisiejszy przedstawia się sytuacja związana z zapisywaniem się osób starszych na szczepienie i jak będzie wyglądał harmonogram szczepień w powiecie? Czy sytuacja związana z ograniczeniem dostaw szczepionek przez producenta, firmę Pfizer w jakikolwiek sposób wpłynie na proces szczepienia?

Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Szpitala Polskiego w Sztumie.

 

 

 

 

"Jesteśmy gotowi szczepić również w weekendy".

W odpowiedzi Dominika Najda, specjalista ds. marketingu i PR Szpitale Polskie S.A. wyjaśnia, że Szpital Polski w Sztumie, jako szpital węzłowy pozostaje w ciągłej gotowości do szczepienia zarejestrowanych osób.

- „Do tej pory podaliśmy 506 dawek szczepionki. Wykorzystaliśmy wszystkie dawki, które otrzymaliśmy od Agencji Rezerw Materiałowych. Zamawiamy tyle szczepionek, ile mamy osób chętnych do wyszczepienia. Tylko raz nie otrzymaliśmy oczekiwanych szczepionek. Dotarły one do nas z jednodniowym opóźnieniem i zostały wykorzystane” - informuje Dominika Najda. - Przyszłe szczepienia będą uwarunkowane dostępnością i dostawami szczepionek, jak również ilością zarejestrowanych osób. Jeżeli będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi szczepić również w weekendy”.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.