Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Malborku nikt nie umarł po szczepieniu! Te informacje to FAKE NEWS!

W Malborku nikt nie umarł po szczepieniu! Te informacje to FAKE NEWS! fot. Widz TvMalbork.pl
Wraz z ogłoszeniem epidemii koronawirusa, w naszym otoczeniu pojawiło się wiele osób, które próbują w jakikolwiek sposób zarobić na szerzeniu paniki i strachu wśród społeczeństwa. Niejednokrotnie w mediach pojawiały się informacje na temat oszustów, którzy w tym szczególnym i niepokojącym czasie wykorzystują ludzką niewiedzę i naiwność do własnych celów. Finalnie często kończyło się to utratą nierzadko sporych oszczędności życia. Policja niejednokrotnie podkreśla w swoich komunikatach, byśmy byli ostrożni i rozsądni, nie ulegali złudnym iluzjom i mieli się na baczności.

 

Z końcem 2020 r. rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19 grupy 0, czyli szeroko pojętej służby zdrowia, która jest najbardziej narażona na zakażenie. Od 25 stycznia br. rozpocznie się już proces szczepień populacyjnych, gdzie pierwszeństwo będą mieli najstarsi mieszkańcy naszego kraju. Ale o tym ostatnio wszędzie można przeczytać. Niestety w związku z tym, po raz kolejny komuś zależy na wprowadzeniu chaosu informacyjnego i ogólnej paniki. W Internecie zaczęły się pojawiać informacje, że rzekomo są ofiary śmiertelne po zażyciu szczepionki. Mało tego, jedna informacja odnosiła się do tego, że m. in. w Malborku po szczepieniu zmarło 38 osób. Zdjęcia obrazujące te informacje przesłała do naszej redakcji jedna z mieszkanek Malborka.

Zwróciliśmy się do Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku z prośbą o wyjaśnienie tych informacji, które bądź co bądź z daleka wydają się jednym wielkim kłamstwem.


 

 

 

W Malborku nikt nie umarł po szczepieniu.

- „W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat osób, które miałyby rzekomo umrzeć po otrzymaniu dawki szczepionki, informuję, że żadna z zaszczepionych do tej pory osób nie umarła. Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. jako jedyna placówka, która póki co, prowadzi szczepienia na terenie powiatu malborskiego i nowodworskiego nie otrzymała żadnych zgłoszeń o istotnych odczynach poszczepiennych” - poinformował Paweł Chodyniak, Prezes Zarządu PCZ w Malborku.

 

 

 

 

A zatem po raz kolejny przestrzegamy przed takimi kłamliwymi informacjami, które ktoś zamieszcza i rozsyła w Internecie w celu wprowadzenia jeszcze większego chaosu i strachu wśród mieszkańców, którzy na co dzień i tak borykają się z wieloma problemami związanymi z panującą epidemią koronawirusa.

Pamiętajcie, te rewelacje to nic innego, jak FAKE NEWS!


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 20.01.2021, 16:10
A skąd wiadomo ze jeszcze nie umarł
Jon
Jon 20.01.2021, 16:29 (odpowiedź do Krzyżak )
przeczytałeś, czy nie umiesz?
Mela
Mela 21.01.2021, 12:39 (odpowiedź do Jon)
W Norwegii bezpośrednio po szczepienia zmarło 22 emerytów
John
John 21.01.2021, 20:18 (odpowiedź do Mela)
informacja pewnie z TVP PIS
?
? 21.01.2021, 15:45 (odpowiedź do Mela)
masz na to jakiś dowód, bo za szerzenie kłamstw jest paragraf !
Mela
Mela 21.01.2021, 18:23 (odpowiedź do ?)
Nie strasz nie strasz bo się zesrasz. A wiadomości są dostępna w mediach wystarczy tylko przeczytać