Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Niebezpiecznie na drogach - policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

  • Wydanie nr 141/2022
  • 20 stycznia 2021, 10:59
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Niebezpiecznie na drogach - policjanci apelują o zachowanie ostrożności. fot. Widz TvMalbork.pl
Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Podróżujmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

 

Zimowa aura i zmieniające się warunki na drodze wymagają od jej użytkowników większej wyobraźni i rozwagi. Padający śnieg, zamarzająca mżawka czy też niskie temperatury mogą stwarzać duże utrudnienia w ruchu drogowym. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierując pojazdem, należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, szczególnie na śliskiej nawierzchni. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

 

 

 

 

W poniedziałek, 18 stycznia br. w Malborku na skrzyżowaniu ulic Gen. de Gaulle’a i Pionierów doszło do 2 kolizji drogowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 08.30. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, wyjeżdżając z ulicy Pionierów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z kierunku Iławy Volkswagenowi, doprowadzając do zderzenia tych aut.

W tym samym miejscu parę minut po godzinie 15 kierujący osobową Skodą nie zachował ostrożności i bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Citroena i najechał na tył tego pojazdu. Żaden z uczestników tych zdarzeń nie odniósł obrażeń. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badania wykazały, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Sprawcy tych kolizji zostali ukarani mandatami i 6 punktami karnymi.

 

 

 

 

Policja apeluje - zachowajmy ostrożność na drodze.

Krótszy dzień, opady deszczu czy też śniegu, niskie temperatury i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących, przy czym słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 

 

 

 

Policjanci zachęcają pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa używali elementów odblaskowych, również poruszając się w obszarze zabudowanym.

 

 

 

 

Policja przypomina kierowcom, że na drodze odpowiadają nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób, a jazda nieodśnieżonym samochodem lub takim, w którym ograniczone jest pole widzenia ze względu na zamarznięte szyby, może powodować zagrożenia w ruchu drogowym.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcie: widz TvMalbork.pl

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.01.2021, 13:52
3 dni zimy w całym roku a drogowcy jak zawsze dali d... i wielce zaskoczeni