Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zdolni z Pomorza – młodzież z II LO znalazła się w etapie wojewódzkim konkursu.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 19 stycznia 2021, 10:44
  • II LO Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Zdolni z Pomorza – młodzież z II LO znalazła się w etapie wojewódzkim konkursu. fot. II LO Malbork
W konkursie organizowanym przez kuratora oświaty, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego, w ramach Pomorskiej Ligi Zadaniowej 2020/2021 „Zdolni z Pomorza” w kategorii kompetencje społeczne - ze 117 osób przystępujących do etapu powiatowego, 51 uczniów zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Spośród 20 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku aż 9 osób podejmie wyzwanie w dalszych zmaganiach konkursowych na etapie wojewódzkim.

 

Zakres wymagań w II etapie powiatowym miał formę testu i obejmował wiadomości oraz umiejętności określone w podstawach programowych z przedmiotów tj. historia, WOS i język polski na poziomie rozszerzonym. W gronie wyróżnionych osób znaleźli się: Natalia Błądek, która uzyskała 3 miejsce i tytuł laureata etapu powiatowego oraz Sandra Skoneczna, Julia Kornacka, Sebastian Kloskowski i Justyna Stec, którzy uzyskali tytuły finalistów etapu powiatowego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się również: Nikola Furmańska, Mateusz Jędrzejewski, Natalia Nowakowska i Karolina Wochna.

 

 

 

 

- „Cieszymy się, gdyż po raz pierwszy udało się tak licznej grupie awansować na ostatni szczebel” - informuje Rafał Łakomy, nauczyciel II LO.

Nauczycielkami przygotowującymi młodzież są Anna Jaszkowska i Magdalena Blum- Olęcka. Kolejny etap obejmuje zakres wymagań rozszerzony o dodatkowe treści, zgodnie z regulaminem konkursu PLZ Zdolni z Pomorza.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!


 

 

 

Informację i zdjęcie przesłał: Rafał Łakomy, II LO Malbork

II LO Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.