Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Próba samobójcza na Sikorskiego – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Próba samobójcza na Sikorskiego – weekendowy raport malborskich służb… fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 5 interwencji. Dotyczyły one m.in. zadymienia w mieszkaniu oraz pomocy innym służbom ratunkowym. Strażacy wyjeżdżali do pożaru piwnicy, a także zabezpieczyli miejsce próby samobójczej. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Funkcjonariusze z malborskiej komendy prowadzą wzmożone działania prewencyjno-wywiadowcze, które są ukierunkowane na zapobieganie przestępczości wśród nieletnich. Teren targowiska miejskiego oraz pobliskie ulice kontrolują zarówno umundurowani, jak i nieumundurowani policjanci. Działania kryminalnych wspierają funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi.


 

 

 

Na Sikorskiego mężczyzna chciał popełnić samobójstwo.

W czwartek, 7 stycznia br. o godzinie 13.42 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o próbie popełnienia samobójstwa w Malborku na ulicy Sikorskiego. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.

Na miejscu zastano osobę wychyloną (w zwisie od pasa w górę) przez otwarte okno klatki schodowej na II piętrze budynku wielorodzinnego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ściągnęli mężczyznę z okna i przekazali pod opiekę Policji. Po przyjeździe ZRM, mężczyzna został zabrany do szpitala. Na tym zakończono działania, w którym brało udział 8 ratowników.

 

 

 

 

Pożar piwnicy przy Krakowskiej.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 stycznia br. O godzinie 10.55 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym w Malborku przy ulicy Krakowskiej. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.

Na miejscu zastano duże zadymienie w piwnicy budynku wielorodzinnego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli energię elektryczną w budynku. Następnie podali jeden prąd wody na źródło pożaru, po czym wprowadzili wentylację mechaniczną pomieszczeń. Po przeszukaniu piwnicy i sprawdzeniu jej pod kontem obecności CO, zakończono działania, w których udział wzięło 8 ratowników.

 

 

 

 

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na miejskim targowisku.

Malborscy policjanci cały czas monitorują sytuację w okolicy targowiska miejskiego z uwagi na osoby nieletnie dopuszczające się aktów wandalizmu. Funkcjonariuszy w działaniach wspierają mieszkańcy miasta. Każda informacja, która wpływa do malborskiej komendy jest bardzo dokładnie sprawdzana. Dlatego też obszar policyjnych działań został poszerzony o kolejne ulice, w tym w szczególności ulicę Jagiellońską.

 

 

 

 

Przez ostatnie dni policjanci, również nieumundurowani, przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli oraz wylegitymowali blisko 30 osób małoletnich, które znajdowały się na targowisku miejskim oraz na placu zabaw przy ulicy Jagiellońskiej. Ze względu na prowadzone postępowanie dotyczące niszczenia mienia mundurowi sprawdzają czy są to te osoby, które dopuściły się aktów wandalizmu na targowisku.

 

 

 

 

Wobec grupy młodzieży, która w ciągu ostatnich dni popełniła wykroczenia zostaną skierowane wnioski do sądu rodzinnego. Wzmożone działania prewencyjno - wywiadowcze policjanci prowadzili również w piątek, 8 stycznia br. W działaniach brał udział dzielnicowy, który rozmawiał ze sprzedawcami i zbierał informacje. Zdobyta wiedza i zabezpieczone materiały są teraz analizowane. W sobotę, 9 stycznia br. i w kolejnych dniach malborscy policjanci będą kontynuowali sprawdzanie targowiska i jego okolic. Teren ten objęty jest szczególnym zainteresowaniem malborskich funkcjonariuszy.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork i podkom. Katarzyna Marczyk, KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Baniol
Baniol 11.01.2021, 15:12
Co to za as