Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Zaczęło się odliczanie do finału WOŚP. Już teraz można wziąć udział w różnych licytacjach.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 9 grudnia 2020, 11:33
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Zaczęło się odliczanie do finału WOŚP. Już teraz… fot. UG Miłoradz
Już za miesiąc, 10 stycznia 2021 roku odbędzie się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach poprzednich, z orkiestrą zagra również gmina Miłoradz. Sztab akcji tradycyjnie będzie mieścił się w Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, pokieruje nim Anna Celiowska-Nietrzebka, która koordynuje akcję od trzech lat. Partnerem wydarzenia będą także Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław.

 

W ostatnich latach zdążyliśmy przyzwyczaić się do orkiestrowego grania z wielką pompą. W sali sportowej ZSIP odbywały się koncerty, licytacje, a na rodziny z dziećmi czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji. Niestety, zbliżający się finał będzie inny od tych, w których uczestniczyliśmy przez ostatnie lata. Ze względu na obostrzenia sanitarne, zakaz zgromadzeń i wyłączenie funkcjonowania placówek oświatowych do 17 stycznia 2021 r. nadchodzący finał ograniczy się do kwestowania na terenie sołectw oraz przeniesie do Internetu, gdzie odbędą się m.in. licytacje.

 

 

 

 

- „Długo zastanawialiśmy się nad formą zbliżającego się finału. Niestety organizacja dużej imprezy ze względu na epidemię nie wchodzi w rachubę. Jednak podjęliśmy decyzję, że pomimo przeszkód zorganizujemy sztab i zagramy z orkiestrą. To jest właśnie moment, w którym wszyscy możemy udowodnić, iż od lat używane motto, że „gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej” nie będzie tylko zwykłym hasłem, a w praktyce pokażemy, że żadne przeciwności losu nie są w stanie zatrzymać dobra płynącego z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – mówi szefowa sztabu Anna Celiowska-Nietrzebka. - „W tym roku działamy głównie w Internecie. Jedną z możliwości wsparcia WOŚP jest aktywna już od kilku dni e-skarbonka przypisana, do naszego sztabu. Wpłat można dokonywać tutaj https://eskarbonka.wosp.org.pl/vj35bz- dodaje.

 

 

 

 

W gminie Miłoradz wszystkie ręce na pokład!

Wszystkie puszki stacjonarne aktualnie służą do rozliczenia akcji „Świąteczna Fabryka Dobra”, w ramach której można nabywać wykonane własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe oraz ozdoby choinkowe. W środę, 9 grudnia br. startują także pierwsze licytacje na oficjalnym profilu Facebook Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Zatem pierwsze przedmioty i vouchery przekazane przez darczyńców, będzie można nabyć jeszcze przed świętami. Nie zabraknie również puszek stacjonarnych, które umieszczone będą przy kasach w sklepach na terenie gminy. Cały czas rośnie grono darczyńców miłoradzkiego sztabu. Osoby i firmy zainteresowane jego wsparciem mogą kontaktować się bezpośrednio telefonicznie z szefową sztabu pod numerem telefonu 723-320-505.

 

 

 

 

Sołeckie noworoczne kolędowanie.

Miłoradzki sztab WOŚP szykuje wiele mobilnych niespodzianek. Orkiestrowe granie rozpocznie się tuż po Nowym Roku od wspólnego oryginalnego kolędowania w sołectwach, a słodkości, które rokrocznie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników finału, trafią w reżimie sanitarnym tym razem bezpośrednio do Waszych domów i mieszkań.

- „Nadchodzący finał pomimo tego, iż inny od poprzednich z pewnością będzie wyjątkowy. Pokażmy, iż potrafimy dzielić się dobrem, również wtedy kiedy okoliczności nie zawsze nam sprzyjają” – podkreśla dyrektor GOKIS, Marcin Szesza.

 

 

 

 

Weź udział w licytacjach: https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-i-Przedszkola-w-Mi%C5%82oradzu-1602845063286649

 

 

 


Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.