Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niewybuch z II wojny światowej znaleziono na terenie Sztumu.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 24 września 2020, 11:55
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Niewybuch z II wojny światowej znaleziono na terenie Sztumu. fot. KPP Sztum
W poniedziałek pracownicy jednej ze sztumskich firmy powiadomili policję o znalezionym najprawdopodobniej niewybuchu. Jak się później okazało, niewybuchem okazał się pocisk artyleryjski z czasów najprawdopodobniej II wojny światowej.

 

W poniedziałek, 21 września br. przed południem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu na trenie miasta Sztum. Na miejsce zostali skierowani policjanci wraz z funkcjonariuszem rozpoznania pirotechnicznego, który na miejscu stwierdził, że znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O odkryciu zostali powiadomieni również saperzy z Elbląga, którzy przyjechali na miejsce znalezionego zabezpieczonego pocisku. Potwierdziło się, że znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm z okresu II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony przez saperów i wywieziony na poligon, gdzie został bezpiecznie zneutralizowany.

 

 

 

 

Apel policjantów.

Policjanci przypominają, jak należy się zachować w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Przede wszystkim należy pamiętać, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać, ani rozbrajać. Miejsce, gdzie znajduje się owo znalezisko, należy dobrze zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczają teren i powiadomią saperów. Należy również pamiętać, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.


 


 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.