Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Bezpieczny pieszy” – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

„Bezpieczny pieszy” – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31411,gmina-lichnowy-nieletni-i-bez-uprawnien-uderzyl-fo) oraz pomogli innym służbom ratunkowym, m.in. w otwarciu mieszkania. Usunęli gniazda os i szerszeni, a także zadymienie w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Wyjeżdżali do 5 pożarów, w tym śmietnika, trawy i zarośli, ścierniska, niedopałka papierosa na balkonie oraz samochodu.

 

Policyjne działania „Bezpieczny pieszy”.

W poniedziałek, 14 września br. zwiększoną liczbę patroli można było spotkać w obrębie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Działania policjantów malborskiej drogówki miały charakter prewencyjno – kontrolny i zakończyły się w większości przypadków pouczeniami, choć jeden z kierowców, za nieustąpienie pierwszeństwa osobie przechodzącej przez przejście dla pieszych, został ukarany mandatem karnym o wysokości 350 złotych i 10 punktami karnymi. Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez niechronionych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz przejazd rowerzysty przez przejście dla pieszych, kiedy nie ma tam przejazdu rowerowego.

Kierowcom policjanci przypominają, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszym natomiast przypominają, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet wtedy, kiedy sygnalizator nadaje kolor zielony. Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych. Należy pamiętać, że pieszy i rowerzysta są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z samochodem mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

 

 

 

 

 

Informację przekazali: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork i kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.