Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nadmierna prędkość przyczyną wypadków – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 23 czerwca 2020, 10:14
  • KPP Malbork/KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Nadmierna prędkość przyczyną wypadków – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Strażacy m. in. gasili pożar garażu oraz drzewa, usunęli dwa gniazda os, pomagali innym służbom ratowniczym, a także zabezpieczyli miejsce lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30778,mezczyzna-z-podejrzeniem-urazu-kregoslupa-przetran ). Poza tym zabezpieczyli miejsca czterech drogowych wypadków, m. in. na ulicy Dąbrówki w Malborku (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30746,malbork-samochod-dachowal-po-uderzeniu-w-drzewo ).

 

 

 

Policjanci z malborskiej drogówki pod koniec minionego tygodnia prowadzili działania pod nazwą „Prędkość 22” i „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Celem tych działań było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Ponadto w piątek, 19 czerwca br. kierowcy po minięciu jednego patrolu mierzącego prędkość, na tej samej drodze napotykali następną kontrolę. Te działania kontrolno - prewencyjne spowodowały, że weekend przebiegł spokojnie, bez większych zdarzeń drogowych. W ciągu 2 dni mundurowi skontrolowali prawie 50 pojazdów. Policjanci ukarali mandatami karnymi 18 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto w 3 przypadkach kierujący zostali ukarani za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Samochód w rowie przy DK22 w Gnojewie.

Do zdarzenia doszło w środę, 17 czerwca br. kilka minut po godzinie 18 na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gnojewo. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastępy JRG Malbork i OSP Miłoradz zastały samochód osobowy marki Mitsubishi Pajero w przydrożnym rowie - droga prowadząca na budowę farmy wiatrowej. Kierujący pojazdem mężczyzna samodzielnie wydostał się z pojazdu. Miał widoczny uraz brzucha. Patrol policji był już na miejscu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Po przekazaniu poszkodowanego, ZRM zabrał mężczyznę do szpitala.

 

 

 

 

Pożar garażu na Sucharskiego w Malborku.

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o pożarze garażu przy ulicy Sucharskiego otrzymał w piątek, 19 czerwca br. o godzinie 01.59. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastępy JRG Malbork zastały pożar garażu o konstrukcji murowanej i betonowym dachu pokrytą papą. Garaż objęty był w całości pożarem. W garażu znajdował się samochód osobowy. Nie było poszkodowanych osób. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania instalacji elektrycznej do budynku. Ratownicy w aparatach powietrznych podali jeden prądy wody z szybkiego natarcia na palący się garaż. Po ugaszeniu pożaru przewietrzyli obiekt i wydobyli na zewnątrz budynku spalone auto. Po dogaszeniu pozostałych elementów, które znajdowały się w garażu, strażacy sprawdzili za pomocą kamery termowizyjnej obiekt. Otworzyli również sąsiadujący garaż, ponieważ doszło w nim do zadymienia. Po ponownej kontroli pomieszczenia nie stwierdzono zagrożenia.

 

 

 

 

Informacji udzielili: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

 

KPP Malbork/KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.