Wydanie nr 153/2023, Piątek 2.06.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Starostwo Powiatowe w Malborku pozyskało unijny grant dla DPS.

  • Wydanie nr 153/2023
  • 22 czerwca 2020, 15:25
  • Starostwo Powiatowe Malbork
  • Wiadomości
Starostwo Powiatowe w Malborku pozyskało unijny grant dla DPS. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Starostwo Powiatowe w Malborku pozyskało blisko 96 tys. zł grantu na zakup doposażenia i środków ochrony dla Domu Pomocy Społecznej w Malborku w związku z epidemią koronawirusa.

 

Pozyskane przez powiat malborski pieniądze pochodzą z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 5.4.2 Zdrowie na rynku pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - pn. “Pomorskie S.O.S”. Jak informuje Wydział Obsługi Projektów i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Malborku, celem projektu jest łagodzenie skutków epidemii koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19 oraz przeciwdziałania jej negatywnym konsekwencjom poprzez ograniczanie czynników ryzyka w miejscu pracy w stosunku do osób znajdujących się w grupie szczególnego zagrożenia, jakimi są pracownicy zapewniający usługi medyczne, bytowe, opiekuńcze oraz personel gospodarczy, który świadczy całodobową opiekę osobom w podeszłym wieku, osobom z niepełnosprawnościami.

 

 

 

W ramach projektu wsparcie trafi do 57 pracowników Domu Pomocy Społecznej, którzy są obciążeni ryzykiem zakażenia koronawirusem, pracując bezpośrednio z pensjonariuszami.

- „Dzięki pozyskanemu grantowi będziemy mogli doposażyć DPS w środki ochrony osobistej i niezbędny sprzęt. Dzięki realizacji projektu zmniejszymy ryzyko zachorowalności na COVID-19 wśród pracowników i poprawimy ich bezpieczeństwo w miejscu pracy” - informuje Mirosław Czapla, starosta malborski.

 

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

 

Starostwo Powiatowe Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.