Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Od 15 czerwca ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 18 czerwca 2020, 12:34
  • Starostwo Powiatowe Malbork
  • Wiadomości
Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez powiat malborski. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mogą składać wnioski o przyjęcie do preferowanych przez siebie placówek za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Nabór do szkół ponadpodstawowych potrwa do 10 lipca br. W tym czasie należy złożyć dokumenty w wybranych przez siebie szkołach. Można to zrobić osobiście w sekretariacie placówki oświatowej, ale także w formie elektronicznej za pośrednictwem komputera. Starostwo Powiatowe w Malborku udostępniło w tym celu specjalną platformę internetową.

- „Zachęcam ósmoklasistów do wybierania szkół ponadpodstawowych w Malborku. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne oraz pracownie dają gwarancję zdobycia wiedzy, która pozwoli później dostać się na wymarzone studia lub rozpocząć pracę w wybranym przez siebie zawodzie” - zachęca Mirosław Czapla, starosta malborski.

 

 

 

 

Pierwsi uczniowie już złożyli podania drogą internetową. Teraz muszą jedynie czekać na weryfikację wniosku i informację o przyjęciu do danej szkoły.

- „Ósmoklasista może wybrać trzy szkoły. Ma to istotne znaczenie dla kandydata, aby wskazał szkołę pierwszego wyboru, drugiego i trzeciego, mając na uwadze efekty swojego egzaminu ósmoklasisty i faktyczne możliwości dalszego kształcenia. Pozwoli to zabezpieczyć miejsce uczniowi, gdy nie uda mu się dostać do szkoły pierwszego wyboru” - wyjaśnia Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku. - „Zachęcam do korzystania z elektronicznego narzędzia rekrutacyjnego, bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki niemu zminimalizowane zostanie zagrożenie wynikające z panującej wciąż epidemii koronawirusa”.

 

 

 

 

Aby złożyć elektroniczne podanie do szkoły ponadpodstawowej, wystarczy wejść na stronę internetową: https://nabor.pcss.pl/malbork/szkolaponadpodstawowa/ Wcześniej uczniowie mogą się zapoznać z instruktażem pokazującym krok po kroku, jak złożyć wniosek, a także z informatorem przedstawiającym ofertę edukacyjną szkół z powiatu malborskiego, przygotowanym przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku.

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.