Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

5 sposobów, aby się odstresować i pomóc swojemu sercu

5 sposobów, aby się odstresować i pomóc swojemu sercu fot. 5 sposobów, aby się odstresować i pomóc swojemu sercu
Zmiana złych nawyków i odpoczynek są kluczem do zmian. Ciągły stres - długie dojazdy do pracy, nieszczęśliwe małżeństwo czy ogromny nakład pracy – mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie Twojego organizmu. Stres jest przyczyną różnych problemów zdrowotnych, na przykład ze snem, apetytem oraz nastrojem – I niestety, problemów z sercem.

Lekarze nie wiedzą dokładnie, jak przewlekły stres wpływa na serce. Najprawdopodobniej stres wywołuje stany zapalne, a to znane inicjatory chorób serca, jednak nie zostało to udowodnione. „Wydaje mi się, że jest to taka powszechna opinia, że stres jest niedobry dla serca, jednak same dane na ten temat są wątpliwe.” oznajmia Dr. Deepak Bhatt specjalista ds. układu sercowo-naczyniowego w Szpitalu dla Kobiet w Brigham.

Niemniej jednak stres może wpływać na serce w bardziej subtelny sposób. „Stres sprawia, że niektóre osoby mogą postępować w sposób, który zwiększa ryzyko zachorowania na choroby serca.”  Mówi Dr. Bhatt. Na przykład, ludzie pod wypływem stresu często jedzą niezdrowo i nie mają energii lub czasu na ćwiczenia. Stres może również powodować inne zachowania, które mają zły wpływ na serce, na przykład picie alkoholu w dużych ilościach czy palenie papierosów.

Dlatego należy nauczyć się, jak radzić sobie ze stresem i jak pozbyć się złych nawyków. Oto pięć sposobów, które Ci w tym pomogą.

  1. Myśl pozytywnie. Wykazano, że śmiech zmniejsza poziom hormonu stresu, zmniejsza możliwość powstania stanów zapalnych w naczyniach i zwiększa poziom „dobrego” cholesterolu HDL.
  2. Medytuj. Te ćwiczenia polegające na skupieniu się na swoich myślach oraz na głębokim oddechu, obniżają ciśnienie tętnicze, co zmniejsza ryzyko powstania chorób serca. Podobne ćwiczenia do medytacji to: joga i modlitwa, które również relaksują umysł i ciało.
  3. Ćwiczenia. Za każdym razem, kiedy wykonujesz ćwiczenia fizyczne, spacerujesz czy grasz w tenisa, Twoje ciało uwalnia endorfiny, tzw. hormony szczęścia. Ćwiczenia nie tylko działają odstresowująco, ale również chronią Twoje ciało przed chorobami serca przez to, że obniżają ciśnienie tętnicze, wzmacniają mięsień sercowy i pomagają utrzymać prawidłową masę ciała.
  4. Odłącz się. Nie sposób się odstresować, gdy stres jest na każdym kroku. Odłącz się. Nie czytaj e-maili i nie oglądaj wiadomości w telewizji. Każdego dnia – nawet przez 10 lub 15 minut – odłącz się od świata.
  5. Znajdź swoje sposoby, aby się odstresować. Łatwe rzeczy, jak na przykład ciepła kąpiel, słuchanie muzyki, hobby lub alternatywne suplementy, jak produkty cbd od europejskich firm, takich jak cibdol (sprawdź więcej informacji na Wikipedii), pozwolą Ci złapać potrzebną przerwę od codziennego stresu.

Stres nie musi rujnować Twojego życia i zdrowia. Więcej informacji o tym, jak stres wpływa na Twoje serce, zdrowie i samopoczucie oraz sposoby jak z nim walczyć, znajdziesz w Specjalnym Sprawozdaniu Zdrowotnym, Szkoły Medycznej w Harvardzie, Stress Management.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.