Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zalana turbina Elektrowni Wodnej Rakowiec – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Zalana turbina Elektrowni Wodnej Rakowiec – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. petlazulawska.com
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 16 interwencji. Strażacy gasili 6 pożarów, w tym dwukrotnie trawy i śmieci, drzewa oraz samochodu osobowego. Poza tym zabezpieczyli uszkodzony słup energetyczny, usunęli dwa przewrócone drzewa i gniazdo pszczół oraz dwukrotnie pomogli innym służbom ratunkowym w otwarciu mieszkania. Poza tym sprawdzali alarm, który włączył się w Stowarzyszeniu Pomocy Bezdomnym, a także kilka godzin walczyli z zalaną elektrownia wodną.

Policjanci z malborskiej drogówki podczas minionego piątku przeprowadzili akcję pod nazwą „TRZEŹWOŚĆ". Działania mundurowych ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 200 pojazdów.

 

 

 

 

Kierowca pod wpływem amfetaminy.

W piątek, 29 maja br. około godziny 21.30 na ul. Aleja Rodła w Malborku policjanci zatrzymali do kontroli audi. Kierującym był 19 - letni mieszkaniec naszego miasta. Po wykonanych przez funkcjonariuszy badaniach okazało się, że młody mężczyzna był trzeźwy, ale narkotester wykazał, że kierował pod wpływem marihuany. 19 - latek został zatrzymany i stracił prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

 

 

 

 

Pożar osobówki na Dalekiej w Malborku.

Zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki VW Phaeton przy ulicy Dalekiej w Malborku, dyżurny SKKP odebrał we wtorek, 26 maja br. o godzinie 02.54. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastęp JRG Malbork zastał pożar osobówki zaparkowanej na poboczu drogi. Nie było poszkodowanych osób. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palącą się komorę silnika i w rezultacie ugaszenie pożaru. Ratownicy przeszukali pojazd, dzięki siłowemu otwarciu bagażnika przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego. Miało to na celu odłączenie akumulatora znajdującego się w bagażniku. Strażacy wybili szyby boczne, aby przeszukać pojazd. W działaniach udział brał 1 zastęp z JRG Malbork w sile 4 ratowników.

 

 

 


 

Zalana turbina Elektrowni Wodnej Rakowiec.

Informację o zalanej turbinie Elektrowni Wodnej Rakowiec na śluzie rzeki Nogat dyżurny SKKP w Malborku odebrał w sobotę, 30 maja br. o godzinie 11.31. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastęp JRG Malbork zastał zalaną komorę turbiny wodnej w Elektrowni Wodnej Rakowiec. Pracownicy na miejscu zdarzenia próbowali we własnym zakresie wypompować wodę.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu czterech pomp szlamowych o łącznej wydajności 5480 l/min. i wypompowaniu wody do rzeki Nogat. Na miejsce zdarzenia przyjechała prywatna firma nurkowa, która miała za zadanie uszczelnić cieknącą zasuwę. Niestety próba uszczelnienia nie powiodła się. Decyzją pracowników elektrowni po prawie 7 godzinach przerwano i zakończono działania, w których udział brał 1 zastęp JRG Malbork w sile 2 ratowników i OSP Stogi w sile 2 ratowników.


 


 

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Uczeń
Uczeń 02.06.2020, 08:37
.............................z tego co wiem to turbina powinna być zawsze zalana. MOże to zalało sterownię ? A może autor zalany ?