Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Malborku.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 14 maja 2020, 12:37
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • MalborkUrzędowe
Zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Malborku. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Starostwo Powiatowe w Malborku cały czas jest dostępne dla mieszkańców, chcących załatwić swoją sprawę urzędową. Siedzibę samorządu powiatowego można odwiedzić osobiście, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

16 marca br. starosta malborski zarządził zmianę organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Malborku, wprowadzając kontakt telefoniczny i mejlowy, jako podstawowy środek komunikacji mieszkańców z urzędnikami. Mimo tych ograniczeń, starostwo funkcjonuje jak w okresie przed epidemią koronawirusa Polsce.

- Zagrożenie epidemiczne spowodowało konieczność ograniczenia dostępu do siedziby starostwa, ale to nie oznacza, że przestaliśmy pracować. Urzędnicy przez cały czas wykonują swoje obowiązki i są dostępni dla mieszkańców - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Oczywiście musimy zachować wszelkie środki ostrożności, by zadbać o zdrowie pracowników oraz odwiedzających nas mieszkańców. Zachęcam jednak do kontaktu, jeśli istnieje taka pilna potrzeba.

 

 

 

 

 

Wejść do Starostwa Powiatowego można od tyłu budynku. Znajduje się tam dzwonek, którym można poinformować o przybyciu na spotkanie.

- „Wcześniejsze umawianie się na spotkania zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się mieszkańców w jednym miejscu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że czasami zdarzają się sytuacje wyjątkowe i ktoś zapomni się umówić lub sprawa wymaga niezwłocznej interwencji, wówczas nasi pracownicy też służą pomocą i schodzą do mieszkańca, by uzyskać lub przekazać informację w danej sprawie. Jesteśmy do dyspozycji - tłumaczy Beata Żaroffe-Preuss, sekretarz powiatu malborskiego.

 

 

 

 

 

 

Wyjątkiem jest działalność Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg, do którego można się dostać z boku budynku starostwa, od strony wieży ciśnień. Z powodu dużego zagrożenia jednoczesnego pojawienia się zbyt dużej liczby osób w poczekalni i miejscu pracy urzędników, tutaj obowiązuje bezwzględna zasada wcześniejszej rejestracji na konkretny dzień i godzinę. Starostwo Powiatowe w Malborku przypomina też o konieczności noszenia maseczki ochronnej oraz dezynfekcji rąk lub własnych rękawiczek przed wejściem do budynku.

 

 

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

 

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.